II etap Ogólnopolskiego Konkursu „TURBOLANDESKUNDE –WĘDRÓWKA PO KRAJACH NIEMIECKIEGO OBSZARU JĘZYKOWEGO” – SZWAJCARIA odbył się 6 marca 2020r w Siedzibie Sopockiego Autonomicznego Liceum SWPS Uniwersytetu Humanistycznospołecznego. Do etapu regionalnego zakwalifikowało się 25 drużyn trzyosobowych, które odpowiadały na pytania zarówno w języku polskim, jak i niemieckim z zakresu wiedzy o Szwajcarii. Uczestnicy losowali pytania z puli za jeden (test wyboru po polsku), dwa (test wyboru po niemiecku) lub trzy punkty (pytania otwarte po niemiecku). Naszą szkołę reprezentowały uczennice klas II: Anna Zechlin, Weronika Gołąbowicz i Natalia Rychert.

Pomimo solidnego przygotowania i ogromnego zaangażowania zabrakło odrobiny szczęścia, by pokonać konkurencję i niestety nie udało się naszej drużynie wygrać etapu regionalnego. Wszyscy uczestnicy otrzymali atrakcyjne nagrody książkowe.

 

 

 

 

certyfikat zadowolony konsument

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące im.S.Żeromskiego w Lęborku

84-300 Lębork; ul.Dygasińskiego 14

tel.: (59) 862 12 93

sekretariat(at)lo1.lebork.pl

d  dziennik
p  poczta
f  fanpage