Dnia 5 kwietnia uczniowie I LO w Lęborku wybrali się na Uniwersytet Gdański gdzie odbywały się warsztaty i wykłady. 

Część teoretyczna obejmowała wiedzę z zakresu stymulacji mózgu. Przedstawiono budowę mózgu oraz jego ośrodki. Poruszony został temat dopaminy- hormonu odpowiadającego za odczucie szczęścia, wpływ na człowieka oraz sposoby na jej wydzielanie. Odbyła się projekcja filmów ukazujących wpływ stymulacji na mózg człowieka chorego na Parkinsona i zwierząt- szczurów. Zaprezentowano informacje na temat wykorzystywania stymulacji mózgu w innych dziedzinach np. odchudzania czy leczenia depresji.

Część praktyczna dotyczyła przeprowadzania procesu stymulacji mózgu na szczurach. Przedstawiono urządzenia niezbędne do przeprowadzenia procesu stymulacji i kolejność wykonywanych czynności. Każdy z uczestników miał możliwość samodzielnego skonstruowania przewodów oraz masy usztywniającej i zabezpieczającej konstrukcję elektrod przebijających powłoki mózgu.

Zdjęcie przedstawia przewody wykorzystywane do stymulacji mózgu (w tym przypadku wykonane przez uczestnika zajęć) Zdjęcie przedstawia narzędzia użyte do konstrukcji przewodów

 

Zobacz również:

Zajęcia z 9 lutego 2016 -> PDF

Zajęcia z 15 marca 2016 -> PDF

 

 

certyfikat zadowolony konsument

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące im.S.Żeromskiego w Lęborku

84-300 Lębork; ul.Dygasińskiego 14

tel.: (59) 862 12 93

sekretariat(at)lo1.lebork.pl

d  dziennik
p  poczta
f  fanpage