W ramach programu "Zaproś naukowca do szkoły" w dniu 27 listopada, w Auditorium Biologicum Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego w Gdańsku przy ul. Wita Stwosza 59, odbyły się 2 wykłady dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, w których uczestniczyli także nasi uczniowie z klas : IC, IIB.

Wykład 1”Molekularna kserokopiarka, czyli rzecz o reakcji łańcuchowej polimerazy DNA (PCR)" PCR - ang. Polymerase Chain Reaction)" - poprowadziła dr hab. Iwona Mruk (Katedra Mikrobiologii)

Wykład 2: "Genetyczne aspekty płciowości" – prowadziła dr Adrianna Kilikowska (Katedra Genetyki).

Wykłady cieszyły się dużym zainteresowaniem, młodzież aktywnie w nich uczestniczyła. Młodzież często wspominała i dyskutowała na w/w tematy. Należą się duże słowa uznania dla Pań prowadzących.

W wolnych chwilach oglądaliśmy wystawy eksponatów biologicznych oraz zwiedzaliśmy Muzeum Bursztynu, poznając ewolucję świata organicznego, podziwiając piękne okazy zwierząt zatopionych w żywicy.

Halina Wielgus

certyfikat zadowolony konsument