Już od września 2015r. ruszyły dodatkowe zajęcia umożliwiające uczniom naszej szkoły rozwijanie swoich zainteresowań naukowych, poszerzenie wiedzy biologicznej. Uczestnictwo w wykładach i warsztatach naukowych, na uczelni wyższej jak i w naszej szkole stwarza naszym uczniom lepsze warunki kształcenia, rozwoju; umożliwia: poznawanie ciekawych zjawisk przyrodniczych, projektów edukacyjnych, pracy naukowców UG. Takie działania edukacyjne są ważne dla ucznia, jego przyszłej kariery, wyboru drogi życiowej - być może związanej z przyszłą pracą naukową.

Stworzone w ramach współpracy z Uniwersytetem Gdańskim i kadrą naukową możliwości wyjazdów naszych uczniów i uczestnictwo w zajęciach/warsztatach, w dobrze wyposażonych, nowoczesnych laboratoriach, zachęcają naszych uczniów do pogłębiania swojej wiedzy, zdobywania nowych doświadczeń, przeżyć, tak ważnych w kształtowaniu osobowości, dojrzałości emocjonalnej młodego człowieka, niezbędnych na wyższych poziomach kształcenia. Nieoceniona jest w tym współpraca z Panią Krystyną Burkiewicz, koordynatorem UG Wydziału Biologii.

 

W ramach współpracy z Uniwersytetem Gdańskim funkcjonują 2 programy :

I. Poznaj pracę biologa

Program ten umożliwia udział uczniów w warsztatach, które odbywają się na UG.

II. "Zaproś naukowca do szkoły"

Program ten umożliwia udział uczniów w wykładach w naszej szkole i na UG.

Halina Wielgus

 

certyfikat zadowolony konsument

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące im.S.Żeromskiego w Lęborku

84-300 Lębork; ul.Dygasińskiego 14

tel.: (59) 862 12 93

sekretariat(at)lo1.lebork.pl

d  dziennik
p  poczta
f  fanpage