Dzisiaj, 1.09.2015r. o godzinie 8:07, w naszym Liceum oficjalnie rozpoczął się kolejny rok szkolny.
Z tej okazji uczniowie obecnej klasy IIb, wraz z koleżankami i kolegami z klas IIa i IIIc, przygotowali uroczystą akademię.

W pierwszej części upamiętniono 76. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Uczniowie, wykorzystując autentyczne nagrania radiowe, fotografie i stroje przypominające te sprzed lat, przybliżyli wszystkim realia ówczesnej rzeczywistości, kiedy to całe życie codzienne musiało zostać podporządkowane wojnie i walce o wolność.

Po chwili powagi i zadumy nadszedł czas na część oficjalną. Nie zabrakło sztandaru, hymnu, przemówień i chociaż to początek roku, również pożegnań. Po wielu latach oddanej i owocnej pracy swoje miejsce w sekretariacie szkolnym opuściła odchodząca na emeryturę Pani Maria Zielonka.

W ostatniej części przenieśliśmy się do roku 2050, kiedy to kobiety przejęły władzę nad rządem. Wszyscy mieli okazję zobaczyć sejmowe posiedzenie, w czasie którego ministrowie w spódnicach omawiali kwestie niezbędne do przystosowania mężczyzn do roli kogutów domowych.

Kolejne rozpoczęcie, kolejna akademia, kolejni uczniowie, kolejny rok... Jakie będą? To już zależy tylko od nas.

certyfikat zadowolony konsument

Otwarte umysły