w Lęborku
od września 2015 roku rozpocznie współpracę z
UNIWERSYTETEM GDAŃSKIM

Głównym celem podejmowanych działań będzie rozszerzenie wiedzy  uczniów z zakresu przedmiotów wiodących w wybranych profilach.

W związku z tym zostanie podjęta współpraca z:

o    Wydziałem Matematyki, Fizyki i Informatyki  - zajęcia poszerzające wiedzę i umiejętności z zakresu matematyki, fizyki i informatyki,

o    Wydziałem Biologii- zajęcia poszerzające wiedzę i umiejętności z zakresu biologii,

o    Wydziałem Prawa i Administracji- zajęcia poszerzające wiedzę i umiejętności z zakresu prawa, kryminalistyki i kryminologii,

o    Wydziałem Nauk Społecznych- zajęcia przygotowujące do pracy w mediach,

o    Wydziałem Filologicznym- zajęcia poszerzające wiedzę i umiejętności z zakresu języka polskiego
i języków obcych. Dla zainteresowanych możliwość dodatkowych zajęć z zakresu studiów wschodnich
(j. rosyjski z j. chińskim) oraz na kierunkach z pogranicza kulturoznawstwa i sztuki (np. Film i kultura audiowizualna; Zarządzanie instytucjami artystycznymi).

 

Uczniowie będą mogli m.in. uczestniczyć w zajęciach organizowanych przez dany wydział (np. obserwować pracę w sądzie, areszcie, czy laboratorium kryminalistycznym), warsztatach (np. radiowych, prasowych, fotograficznych, przygotowujących do matury z języka polskiego), projektach (np. multimedialnym), zajęciach laboratoryjnych (np. z mikrobiologii, fizjologii zwierząt, podejmujących wybrane problemy matematyczne, fizyczne, informatyczne).

Zależy nam na rozwijaniu talentów uczniowskich, pomaganiu w realizacji pasji i marzeń, związanych z daną dziedziną wiedzy, jak i na kształceniu oraz rozwijaniu umiejętności komunikacyjnych i badawczych uczniów.

Wierzymy, że nasi absolwenci zostaną wyposażeni  we właściwy bagaż wiedzy i umiejętności, które przydadzą się w podróży po nowe doświadczenia na rynku pracy!

certyfikat zadowolony konsument

 

informacje o programie Erasmus+

 

Otwarte umysły

I LO Lębork - kanał Youtube

Fanpage I LO Lębork

Fanpage I LO Lebork

Fanpage Samorząd Uczniowski

Fanpage  SU I LO Lebork

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące im.S.Żeromskiego w Lęborku

84-300 Lębork; ul.Dygasińskiego 14

tel.: (59) 862 12 93

sekretariat(at)lo1.lebork.pl

d  dziennik
p  poczta
f  fanpage