Młodzieżowa Rada Miasta Lęborka we współpracy ze Stowarzyszeniem EDUQ oraz samorządami uczniowskimi ze wszystkich szkół z terenu całego naszego powiatu, zakończyła zbiórkę charytatywną pn. „Czekoladowa akcja. Podaruj Mikołaja!” organizowaną już po raz drugi. W bieżącym roku udało się pobić zeszłoroczny rekord podwójnie dzięki czemu akcja zakończyła się pełnym sukcesem. Uzbierano ponad 8 tys. czekoladowych wizerunków świętego. Zbiórka w szkołach trwała od połowy listopada do 3 grudnia. Przez ostatnie 3 dni młodzi radni odbierali ze szkół słodkie figurki aby następnie przekazać je maluchom.

Jak się okazało! Już po pierwszym dniu odbioru ze szkół, z samego tylko Lęborka udało się uzyskać 3670 figurek. Rekord tego dnia przypadł Gimnazjum nr 2 w Lęborku, którego uczniowie zebrali: 790 Mikołajów.

Drugiego dnia ze szkół z gminy Cewice, miasta Łeby i Nowej Wsi Lęborskiej udało się uzbierać łącznie 3704 słodkich figurek. Tego samego dnia ponad 130 Mikołajów zostało przekazanych do Ośrodka Pomocy Społecznej w Cewicach i przedszkola w Bukowinie za pośrednictwem Urzędu Gminy w Cewicach, a kolejnych 227 czekoladowych figurek trafiło do Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowej Wsi Lęborskiej, które przekazane zostaną dzieciom z rodzin potrzebujących jeszcze przed świętami. Przy przekazaniu słodkości przedszkolakom w Cewicach i Siemirowicach pomagała Pani Ewa, pracownik GCK Cewice, a w Nowej Wsi Lęborskiej osobiście Pan Ryszard Wittke, wójt gminy Nowa Wieś Lęborska. Jak się szybko okazało, rekord tego dnia padł w Szkole Podstawowej nr 8 w Lęborku, której uczniowie w ciągu dwóch tygodni nagromadzili 1756 czekoladowych figurek. Liczba ta stanowi rekord całej zbiórki w danej placówce. Drugie miejsce zajęło Gimnazjum nr 2 w Lęborku a trzecie Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Lęborku z liczbą – 506 Mikołajów. Oczywiście najważniejszym celem akcji jest niesienie radości maluszkom.

Cieszę się, że nasza akcja z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością wśród dzieci i młodzieży - mówi Michał Sałata, koordynator akcji, Podaruj Mikołaja. - Przez ostatnie trzy dni odbieraliśmy "Mikołaje" ze szkół z terenu całego powiatu i przekazywaliśmy je dzieciom zgodnie z wcześniejszymi założeniami. Bardzo się cieszę, że już po raz drugi mogę uczestniczyć w tej szlachetnej zbiórce. Uśmiech na twarzy dziecka jest największym skarbem jaki można sobie wymarzyć. Naprawdę nie spodziewaliśmy się, że tyle będzie tych słodkości. Nie ukrywam, że mieliśmy duży dylemat, co zrobić z taką ilością łakoci po przekazaniu do Mopsów i Gopsów. Do samych Ośrodków Pomocy Społecznej na terenie całego powiatu młodzi radni przekazali 1867 szt. oraz odwiedzili dzieci znajdujące się na oddziałach lęborskiego szpitala. W tym miejscu pragę podziękować wszystkim osobom, za okazanie serca. Maluszki były bardzo zadowolone a to wszystko dzięki WAM kochani. W imieniu Młodzieżowej Rady dziękuję przedszkolakom z przedszkola "Baśniowego" za piękne prezenty i podziękowania. Właśnie dla takich chwil warto organizować takie akcje - dodaje Pan Michał Sałata.

Część łakoci została przekazana dzieciom z okazji Mikołajek do przedszkoli znajdujących się na terenie powiatu i działu dziecięcego Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lęborku.

Cała reszta zasili paczki przygotowywane dla rodzin z Lęborka i okolic włączonych do projektu "Szlachetna Paczka", a na początku tygodnia słodkości zostaną przekazane do Caritasu i Domu Dziecka w Lęborku.

– To już druga edycja naszej akcji charytatywnej. Nasza młodzież chętnie chce pomagać tym, którzy tej pomocy potrzebują. Jestem przekonany, że uda nam się zebrać ogromną ilość czekoladowych Mikołajów dla dzieci i pobijemy ubiegłoroczny rekord. Koszt takiego Mikołaja jest niewielki a radość dziecka ogromna. - mówi Jakub Herczyk, przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Lęborka.

W tym roku patronat honorowy nad akcją objęli: Starosta Powiatu Lęborskiego – Wiktor Tyburski, burmistrz miasta Lęborka – Witold Namyślak, burmistrz miasta Łeby - Andrzej Strzechmiński, wójt gminy Wicko – Dariusz Waleśkiewicz, wójt gminy Nowa Wieś Lęborska – Ryszard Wittke oraz wójt gminy Cewice - Jerzy Pernal. Partnerami strategicznymi tej „czekoladowej akcji” została firma Lane Energy Poland oraz Lęborskie Centrum Kultury „Fregata”.

W imieniu Młodzieżowej Rady Miasta Lęborka, chcemy podziękować wszystkim darczyńcom, którzy włączyli się do tej akcji, a są to:

Lębork

Zespół Szkół nr 3 w Lęborku,

Szkoła Podstawowa nr 4 w Lęborku,

Szkoła Podstawowa nr 5 w Lęborku,

Szkoła Podstawowa nr 8 w Lęborku

Społeczna Językowa Szkoła Podstawowa w Lęborku,

Gimnazjum nr 1 w Lęborku,

Gimnazjum nr 2 w Lęborku,

Gimnazjum nr 3 w Lęborku,

Społeczne Gimnazjum Językowe w Lęborku ,

Zespół Szkół Katolickich w Lęborku,

Liceum Ogólnokształcące nr 1 w Lęborku,

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Lęborku,

Zespół Szkół Mechaniczno-Informatycznych w Lęborku,

Zespół Szkół Gospodarki Żywnościowej i Agrobiznesu w Lęborku,

Powiatowe Centrum Edukacji w Lęborku,

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Lęborku,

Urząd Miasta w Lęborku ,

Starostwo Powiatowe w Lęborku,

Lęborski Uniwersytet Trzeciego Wieku,

Firma Kebab-Way.

Gmina Nowa Wieś Lęborska

Szkoła Podstawowa w Garczegorzu,

Zespół Szkół w Łebieniu,

Zespół Szkół w Leśnicach,

Zespół Szkół w Redkowicach,

Zespół Szkół w Nowej Wsi Lęborskiej,

Gminny Ośrodek Kultury w Nowej Wsi Lęborskiej,

Urząd Gminy w Nowej Wsi Lęborskiej,

Gmina Wicko

Szkoła Podstawowa w Maszewku,

Szkoła Podstawowa w Szczenurzy,

Zespół Szkół w Wicku,

Sołectwo Białogarda,

Sołectwo Sarbsk,

Urząd Gminy Wicko,

Firma Lane Energy Poland.

Gmina Cewice

Szkoła Podstawowa w Maszewie Lęborskim,

Szkoła Podstawowa w Popowie,

Zespół Szkół w Siemirowicach,

Szkoła Podstawowa w Przeryte,

Zespół Szkół w Cewicach,

Urząd Gminy Cewice.

Łeba

Urząd Miejski w Łebie,

Gimnazjum w Łebie.

red. Michał Sałat

certyfikat zadowolony konsument

 

informacje o programie Erasmus+

 

Otwarte umysły

I LO Lębork - kanał Youtube

Fanpage I LO Lębork

Fanpage I LO Lebork

Fanpage Samorząd Uczniowski

Fanpage  SU I LO Lebork

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące im.S.Żeromskiego w Lęborku

84-300 Lębork; ul.Dygasińskiego 14

tel.: (59) 862 12 93

sekretariat(at)lo1.lebork.pl

d  dziennik
p  poczta
f  fanpage