15.09.2014r odwiedzili nas przedstawiciele Fundacji Forum Atomowe. Nasi uczniowie poznali m.in. tajniki funkcjonowania elektrowni jądrowej.

Wrażenia naszych gości z pobytu w I LO:

,,Bladym świtem (dosłownie!) dojechaliśmy do Lęborka. W szkole pusto. Zjedliśmy pierwsze śniadanie w formie pikniku i zaczęliśmy rozładunek wyposażenia wystawy mobilnej.

I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Lęborku mieści się w przepięknym, dużym budynku dawnego liceum niemieckiego. Pokaźny gmach jest siedzibą liceum od 1946 roku. To imponujące, szczególnie, że budynek jest utrzymany w idealnym stanie i ma zachowane elementy zabytkowe, które nadają mu niepowtarzalny klimat. 

Szkoła ugościła nas w przestrzennej, widnej auli z widokiem na pobliski skwer. Pogoda dopisywała od rana i wszyscy byliśmy naładowani pozytywną energią. A było nam to potrzebne dzisiaj, bo część zespołu nie była jeszcze przyzwyczajona do porannego wstawania i trochę martwiliśmy się, czy zdążymy ze wszystkim na czas. Ale było idealnie. Wystawa była gotowa jeszcze przed czasem. Równo z dzwonkiem na drugą lekcję rozpoczęły się wystawy. Każdy w swoim żywiole opowiadał uczniom „jak to działa”: jak zachodzi rozszczepienie, z czego możemy wytworzyć prąd. Dziś odwiedzili nas także uczniowie z okolicznego gimnazjum, którzy chętnie zadawali, trudne jak na swój wiek, pytania. ‘’

                                                                                  Źródło: www.facebook.com/forumatomowe

Zachęcamy do odwiedzenia strony http://www.forumatomowe.org

certyfikat zadowolony konsument

 

informacje o programie Erasmus+

 

Otwarte umysły

I LO Lębork - kanał Youtube

Fanpage I LO Lębork

Fanpage I LO Lebork

Fanpage Samorząd Uczniowski

Fanpage  SU I LO Lebork

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące im.S.Żeromskiego w Lęborku

84-300 Lębork; ul.Dygasińskiego 14

tel.: (59) 862 12 93

sekretariat(at)lo1.lebork.pl

d  dziennik
p  poczta
f  fanpage