W dniach 31.08.- 06.09.2014r. uczniowie naszej szkoły przebywali na wymianie szkolnej w Szlezwiku. Była to rewizyta w ramach projektu „ Badanie zasobów wodnych w rzece Muhlenbach”, rozpoczętego w maju w naszej szkole wizytą uczniów niemieckiego gimnazjum „Lornsenschule”, współfinansowanego przez Polską- Niemiecką Współpracę Młodzieży z siedzibą w Warszawie. Organizacja ta przekazała środki na częściowe pokrycie kosztów biletów.

Podczas pobytu w Szlezwiku nasi uczniowie mieli okazję poznać niemiecką szkołę, uczestniczyć w wybranych lekcjach, porównać sposób prowadzenia lekcji w gimnazjum w Niemczech i w Polsce. Gospodarze zorganizowali również dwie wycieczki; jedną do Eckernforde- miejscowości wypoczynkowej leżącej nad Morzem Bałtyckim oraz drugą do Hamburga, gdzie mieliśmy okazję przejść się tunelem pod rzeką Łabą- dawnym tunelem samochodowym oraz płynąć statkiem. W programie była również jazda na nartach wodnych w miejscowości Jagel. Najważniejszą częścią wizyty była jednak praca nad projektem; pobieranie próbek wody, badanie ich i przedstawienie wyników w formie prezentacji oraz wystawy. W czasie wolnym młodzież poznawała życie codzienne gospodarzy, ich zwyczaje oraz kulturę. Wieczorem spotykaliśmy się na grillowaniu, graliśmy w piłkę nożną i śpiewaliśmy karaoke. Uczniowie porozumiewali się w języku niemieckim i angielskim.

Myślimy, że mimo perturbacji w drodze powrotnej (strajk maszynistów niemieckich) wyjazd był udany ,a nasi uczniowie są zadowoleni.

Od dnia 26.09.2014r. będzie można obejrzeć wystawę zdjęć z naszego pobytu w Niemczech oraz przeczytać refleksje uczniów na temat wymiany. Zapraszamy!!!

Barbara Niczyporuk

Anita Niedziela

certyfikat zadowolony konsument

 

informacje o programie Erasmus+

 

Otwarte umysły

I LO Lębork - kanał Youtube

Fanpage I LO Lębork

Fanpage I LO Lebork

Fanpage Samorząd Uczniowski

Fanpage  SU I LO Lebork

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące im.S.Żeromskiego w Lęborku

84-300 Lębork; ul.Dygasińskiego 14

tel.: (59) 862 12 93

sekretariat(at)lo1.lebork.pl

d  dziennik
p  poczta
f  fanpage