Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego na Uniwesytece Gdańskim30. pażdziernika 2015 po raz pierwszy gościliśmy na Wydziale Biologii Uniwersytetu Gdańskiego. Uczestniczyliśmy tam w naprawdę ciekawych zajęciach laboratoryjnych.

1."Zielona fabryka - jak roślina produkuje cukier" - zajęcia prowadziła Pani mgr Kamila Kluczyńska z Katedry Fizjologii i Biotechnologii Roślin.

2. "Molekularna lupa,czyli analiza genetyczna bakterii" - zajęcia prowadziły Panie: mgr inż. Katarzyna Licznerska oraz dr Monika Maciąg-Dorszyńska z Katedry Biologii Molekularnej.

Zostaliśmy podzieleni na dwie grupy. Jedna zajmowała się analizą genetyczną bakterii, natomiast druga badała proces fotosyntezy. Wszyscy wróciliśmy bardzo zadowoleni. Zdobyliśmy nowe doświadczenia i przez te kilka godzin mogliśmy poczuć się jak studenci.

Kolejne zajęcia na UG już niebawem.

Adrianna Karaś, I LO w Lęborku, kl. IIIc

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego na Uniwesytece GdańskimUczniowie I Liceum Ogólnokształcącego na Uniwesytece Gdańskim

certyfikat zadowolony konsument

Otwarte umysły