1 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Koniec wakacji równał się z końcem pięciomiesięcznej przerwy związanej z pandemią covid-19.

Inauguracja roku szkolnego 2020/2021 odbyła się w sposób nietypowy. Podzieleni na grupy uczniowie musieli zachować dystans dwóch metrów i zasłonić usta maseczką. Otwarcia uroczystości dokonały pani Dyrektor Katarzyna Wach oraz pani Wicedyrektor Anita Niedziela. Powitały każdą grupę uczniów, tłumacząc panujące na terenie szkoły obostrzenia i życząc udanego roku szkolnego. Klasa 2D, odpowiedzialna za część artystyczną tej uroczystości, przygotowała prezentację upamiętniającą wybuch II wojny światowej. W prezentacji zawarto także podsumowanie poprzedniego roku szkolnego tzn. akcje charytatywne, uroczystości szkolne oraz inne przedsięwzięcia. Pierwszoklasistom przedstawiony został także film wprowadzający w życie szkoły, jak i oprowadzający po budynku (film dostępny niżej). Oprócz tego swoją obecnością zaszczycili nas generał brygady Karol Molenda, dyrektor Narodowego Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni w Legionowie oraz kmdr Andrzej Godecki, komendant Regionalnego Centrum Informatyki Gdynia, którzy omówili omówili zarys klasy o profilu “Cyberbezpieczeństwo i nowoczesne technologie informatyczne”. Uczniom klas pierwszych przedstawiono ich wychowawców, a następnie opiekunowie wszystkich klas zabrali swoich podopiecznych do pracowni.

W ten sposób rozpoczęto kolejny, dość wyjątkowy, rok nauki. Wszystkim uczniom życzymy udanego roku szkolnego. Wierzymy, że dzięki wspólnym staraniom stanie się on zarówno udany, jak i przede wszystkim bezpieczny.

I Liceum Ogólnokształcące im.S.Żeromskiego w Lęborku

84-300 Lębork; ul.Dygasińskiego 14