Każdego roku w listopadzie obchodzimy Święto Szkoły. Jest to wyjątkowy dzień, który na uroczystym świętowaniu gromadzi tych, dla których nasza szkoła jest wartością. Podobnie było również w tym roku.

15 listopada w auli szkolnej obecna była Dyrekcja Szkoły, nauczyciele obecni i emerytowani, pracownicy, rodzice oraz uczniowie. W uroczystości wzięli udział również zaproszeni goście, m.in. pani Elżbieta Rekowska-Klassa – Naczelnik Wydziału Współpracy i Rozwoju Urzędu Miasta, pan Wacław Lipiec - Kierownik Obchodu Ochrony Wybrzeża, pan Wojciech Gradek - Starszy Obchodu Stilo i Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Oświaty i Wychowania – Wacław Kuper.

Poezja i muzyka przeniosły nas w niezwykłą przestrzeń Kresów XIXwieku. Gościliśmy w ziemiańskim dworku, byliśmy na ukraińskim stepie, a nawet w powstającej wiejskiej szkole. Przez chwilę życie ludzi tamtych czasów działo się tu i teraz. Widzieliśmy poetów pogrążonych w myślach, tęsknotach, marzeniach, kochanków, którzy byli dla siebie całym światem, a także zwykłych ludzi żyjących zwykłymi sprawami dnia codziennego.

Czuliśmy ich radość, troskę, niepewność i nadzieję. Dominowała jednak tęsknota za Ojczyzną, która była dla nich najważniejszą wartością.

Na historię szkoły składają się historie ludzi tworzących ją, a jej bogactwem są ich myśli, doświadczenia, a przede wszystkim obecność. Dziękujemy wszystkim tym, którzy wraz z nami uczcili ten dzień. Dziękujemy, że znaleźli czas na wspólne świętowanie. Mamy nadzieję, że za rok spotkamy się znowu, jednak tym razem będą z nami również władze Powiatu.

I Liceum Ogólnokształcące im.S.Żeromskiego w Lęborku

84-300 Lębork; ul.Dygasińskiego 14