Dnia 29 listopada 2019 o godzinie 16.00 wystartowaliśmy z VI już edycją Nerd Night, tym razem motywem przewodnim był Sherlock Holmes i jego tajemnice.  W tym roku zarejestrowaliśmy prawie 300 uczniów ze szkół podstawowych z naszego miasta i powiatu.

Wieczór otworzyła Pani Dyrektor Katarzyna Wach oraz  szkolna grupa teatralna pod kierunkiem Pań polonistek - Katarzyny Harackiewicz i Magdaleny Gałki. Młodzież przeniosła nas w lata 20-ste. Po krótkim mini musicalu   głos zabrała Przewodnicząca SU - Daria Marcisz z klasy II D. 

Po występach w auli szkoły ósmoklasiści zostali podzieleni na 14 grup, przydzielono im opiekunów i z zapałem ruszyli na "wędrówkę" po klasach, w których nasi licealiści wraz z nauczycielami przygotowali mnóstwo atrakcji naukowych. Uczniowie mieli możliwość rozwiązania zagadki biologicznej - " Kto to zrobił?", zbierali i badali dowody, przeprowadzali śledztwo, zatrzymali winnego, zgłębili także tajniki pracowitych nerek, tropili ciekawą chemię, rozwiązywali zagadki matematyczne prosto z Baker Street , z języka angielskiego rozwiązywali zagadki w formie kodów QR, z niemieckiego odkrywali ciekawostki językoznawcze i kulturoznawcze , z hiszpańskiego poznali moc głuchego telefonu - El telefono escacharrado,  z fizyki przeprowadzali ciekawe doświadczenia,z  informatyki poznali tajniki drukarki 3D oraz odkryli czym jest BLENINO, z geografii udali się w podróż w 80 dni z Juliuszem Verne. Gabinet  historyczny przeniósł nas w czasy PRL-u, można było dokonać zakupów w słynnym sklepie PEWEX, posłuchać hitów lat 80-tych  z prawdziwego adepteru. Po ciężkich dla umysłu zagadkach uczniowie mogli wziąć udział w castingu do Teatru Żeromskiego, który poszukiwał zarówno świetnego detektywa jak i aktora - zabawa była naprawdę świetna.

W tym miejscu chciałabym w imieniu Pani Dyrektor oraz swoim podziękować z głębi serca za zaangażowanie się zarówno wszystkich nauczycieli jak także naszej młodzieży - bez WAS by się to nie udało. Dziękuję za poświęcony czas, kreatywność i świetną zabawę. Wierzę, że wszyscy wyszli usatysfakcjonowani i z pewnością nie żałowali swojego czasu spędzonego w piątkowe popołudnie w szkole.

Szczególnie chylę też czoło naszej Pani Pedagog - Anecie Okoń, która wraz z prężną grupą młodzieży zadbała o wystrój szkoły, jak zwykle dekoracja zapierała dech. Rzeczywiście wszyscy przenieśliśmy się w czasy Sherlocka Holmesa. Jeszcze raz DZIĘKUJĘ.

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące im.S.Żeromskiego w Lęborku

84-300 Lębork; ul.Dygasińskiego 14

tel.: (59) 862 12 93

sekretariat(at)lo1.lebork.pl

d  dziennik
p  poczta
f  fanpage