JĘZYKI OBCE NIE SĄ MI OBCE - TURNIEJ KLAS.

W miniony czwartek - 31 października w ramach obchodów „Dnia Języków Obcych” wszystkie klasy naszej szkoły walczyły o tytuł „ Znawców Języków Obcych”. Turniej odbywał się osobno dla klas I po szkole podstawowej, klas I po gimnazjum, klas II i klas III. 

Każda klasa przygotowała z tej okazji wesołą piosenkę w języku obcym, którą prezentowała na scenie,  zachęcając do zabawy innych uczestników turnieju. Uczniowie rozwiązywali quizy dotyczące ich ulubionych języków, wykazywali się znajomością mapy Niemiec, Rosji lub Wielkiej Brytanii, odgadywali, skąd pochodzą licznie zapożyczenia w języku polskim, a także prezentowali swoją wiedzę na temat języków w Unii Europejskiej. Przedstawiciele poszczególnych klas podczas turnieju pisali  rymowane wiersze, w których przekonywali jury, dlaczego warto uczyć się języków obcych? 

Tytuł: „Znawcy Języków Obcych” zdobyli:

klasa I   d /SP

klasa I   d / G

klasa II  d

klasa III d 

Serdecznie gratulujemy!

 

Składamy serdeczne podziękowania Radzie Rodziców naszej szkoły, która ufundowała nagrody dla zwycięskich klas.  Dziękujemy również nauczycielom, którzy sprawnie pracowali w jury, a przede wszystkim naszym uczniom, którzy nie tylko wspaniale przygotowali się do turnieju, ale również aktywnie w nim uczestniczyli! 

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące im.S.Żeromskiego w Lęborku

84-300 Lębork; ul.Dygasińskiego 14

tel.: (59) 862 12 93

sekretariat(at)lo1.lebork.pl

d  dziennik
p  poczta
f  fanpage