14.09.2019 w naszej szkole odbyły się XIX Powiatowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy. Szkoły średnie z powiatu lęborskiego wystawiły swoje 5-osobowe drużyny. Naszą szkołę reprezentowały: Wiktoria Leszczuk, Julia Marciniak, Julia Bogusław z kl. IIB oraz  Anna Elwart i Marcelina Kirszling z kl. IIIB

Drużyny rywalizowały ze sobą na 4 pętlach pozoracyjnych. Zawodnicy podczas scenek sytuacyjnych musieli wykazać się znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy oraz umiejętnością samodzielnego kierowania zespołem.
Miło nam zakomunikować, że nasza drużyna zajęła pierwsze miejsce. Oprócz pucharu i zakwalifikowania się do następnego etapu nasza szkoła otrzymała treningowy defibrylator AED.

Podczas  zawodów Ochotnicza Służba Ratownicza przeprowadziła pokaz z zakresu udzielania pierwszej pomocy z użyciem defibrylatora AED.

  gratulujemy i życzymy sukcesu na zawodach wojewódzkich!

[A.K.]

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące im.S.Żeromskiego w Lęborku

84-300 Lębork; ul.Dygasińskiego 14

tel.: (59) 862 12 93

sekretariat(at)lo1.lebork.pl

d  dziennik
p  poczta
f  fanpage