Jesienny Piknik Naukowy - Liceum Lębork

  • 29 września 2017 - w piękny, jesienny piątek mieliśmy okazję w murach naszej szkoły powitać z okazji "Jesiennego pikniku naukowego"  gimnazjalistów z powiatu. Wszystko odbywało się w jesiennej ale słonecznej i pełnej zabawy atmosferze. Młodzież naszej szkoły wraz ze swoimi nauczycielami - mentorami przygotowała nie lada atrakcje w postaci warsztatów,prezentacji i wykładów. Uczniowie mieli okazję poznać z bliska chemię, biologię, fizykę i efektowne pokazy balistyczne, informatykę - okiem robotów oraz zgłębić tajniki jęz. angielskiego. Naszą szkołę odwiedziło 180 gimnazjalistów z Sierakowic, Bukowiny, Nowej Wsi Lęborskiej, Łęczyc, z SGJ-tu, Gimn nr 1,2 i 3. Najpierw uczniowie zostali powitani w auli naszej szkoły przez Panią Dyrektor Katarzynę Wach. Po krótkim wystąpieniu czas umilali gimnazjalistom nasi super artyści - zarówno śpiewacy jak i grający na instrumentach . W między czasie uczniowie mogli zapoznać się z ofertą szkoły na rok szkolny 2017/2018 zawartą w prezentacji multimedialnej.
Z auli gimnazjaliści pod opieką naszych uczniów udali się na poszczególne warsztaty. Po "wyczerpującej" nauce goście uraczeni zostali słodkim poczęstunkiem i jak przystało na  owoc jesieni- jabłkiem.  Tegoroczny piknik jesienny z pewnością na dłużej pozostanie w pamięci uczniów nie tylko ze względu na pokazy każdej z sekcji ale także ze względu na  wystrój szkoły , która "tonęła" w barwach jesieni. Przy tej okazji w imieniu Pani Dyrektor oraz opiekunek SU chciałabym serdecznie podziękować wszystkim zaangażowanym w akcję uczniom naszej szkoły. Stanęliście jak zwykle na wysokości zadania. Dziękujemy za piękne dekoracje, ciasta, słodkości, jabłka, pokazy i opiekę nad Waszymi młodszymi koleżankami i kolegami gimnazjalistami. 
Dzięki Wam - wszystko się udało.
                                                                                 AN - opiekun SU

 

Poniżej  prezentujemy fotorelację przygotowaną przez naszą uczennicę Ewę Wieczorkiewicz.

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące im.S.Żeromskiego w Lęborku

84-300 Lębork; ul.Dygasińskiego 14

tel.: (59) 862 12 93

sekretariat(at)lo1.lebork.pl

d  dziennik
p  poczta
f  fanpage