Publikujemy dzisiaj wyniki badań statystycznych pod tytułem: „Mądrość Tłumu: czy rzeczywiście istnieje?”, przeprowadzonych przez dwójkę naszych uczniów: Filipa Wojtkiewicza (jako lider a projektu) oraz Katarzynę Łakocką. 

Badania dotyczyły interesującego założenia matematycznego - „Mądrości tłumu”. Mówi ono, że jeśli poprosi się odpowiednio dużą grupę ludzi by oszacowała pewną nieznaną im wielkość (może to być np. liczba jakiś przedmiotów, data, lub wiek jakieś obiektu), to średnia ich wszystkich odpowiedzi będzie bardzo bliska prawidłowemu wynikowi. Badania naszych uczniów obaliły jednak tę teorię. Zachęcamy do zajrzenia w szczegółowy opis wyników projektu, zamieszczony poniżej.

Zobacz raport z badania►

Przy okazji chcielibyśmy podziękować wszystkim ankietowanym, którzy przyczynili się do powstania tego badania i poświęcili swój wolny czas. [F.Wojt.]

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące im.S.Żeromskiego w Lęborku

84-300 Lębork; ul.Dygasińskiego 14

tel.: (59) 862 12 93

sekretariat(at)lo1.lebork.pl

d  dziennik
p  poczta
f  fanpage