Serdecznie zapraszamy na relację z dzisiejszego wydarzenia w naszym LO. Z okazji zbliżającego się pierwszego dnia wiosny Samorząd Uczniowski zorganizoawł szkolną edycję konkursu Mam Talent oraz konkurs liczby PI.

Mam Talent 2017

W dniu 17 marca 2017 odbyło się kolejny już raz, w auli naszej szkoły  show  - "MAM TALENT".

W tym roku edycja była wyjątkowa. W progach naszej szkoły zagościło zacne jury  - prosto z Warszawy.

Mieliśmy okazję gościć Agnieszkę Chylińską, Małgorzatę Foremniak oraz Kubę Wojewódzkiego.

Ktoś powie to żart - tak jakby - gdyż role odegrane przez Martynę Romowską kl IIB ( Małgosia), przez Konstancję Cynk kl III B (Agnieszka) i Filipa Wojtkiewicza kl II D (Kuba), były naprawdę bardzo wiarygodne a ich komentarze trafne i jak zwykle zabawne.

W tegorocznej edycji "MAM TALENT" wzięło udział 10 uczniów. Byli to:

- Agnieszka Formela I d - śpiew przy akompaniamencie Jakuba Haczyka I d

- Warkusch Patrycja IIa - śpiew

- Jagoda Kuniewicz II b i Michał Malek III a - zapierający dech w piersi -  taniec

- Magdalena Lorek II c - gra na flecie poprzecznym

- Piotr Sadkowski III c - śpiew

- Iga Dyszewska I a - śpiew przy akompaniamencie Jakuba Haczyka

- Wojciech Kalinowski II a - gra na gitarze

Po obejrzeniu wszystkich występów i po "ostrych" komentarzach naszego jury, publiczność miała możliwość oddania jednego głosu na swojego faworyta.

Po podliczeniu głosów wyłoniono zwycięzców.

Trzecie miejsce i czek na 100 tys.zł ( :D ) wygrała para taneczna Jagoda i Michał, drugie miejsce i 200 tys.zł ( :D ) zdobyła utalentowana flecistka Magda Lorek. Na pierwszym miejscu uplasował się  Piotr Sadkowski  z niezwykłym musicalowym głosem, który przeniósł wszystkich na sceny teatrów. Piotr zdobył nagrodę główną 300 tys.zł ( :D ) oraz ogromny aplauz publiczności.

Ciekawe w co zainwestuje tak pokaźną sumę - z pewnością wyda najnowszy album swoich piosenek albo ... ???

Konkurs liczby PI 2017

Tego samego dnia przeprowadziliśmy także konkurs Liczby Pi. Od pewnego czasu cieszy się on dość dużym powodzeniem gdyż wygraną w tym konkursie jest ocena celująca z matematyki z wagą dwa.

Do rywalizacji stanęło ośmiu śmiałków:

- Karolina Tysler I d

- Agnieszka Formela I d

- Łukasz Kosiński Id

- Paweł Lidzbarski II b

- Filip Wojtkiewicz II d

- Filip Szulc III a

- Marcin Labudda II b

- Jarosław Kijaczko III a

Ku zdumieniu wszystkich uczniowie byli super przygotowani. Recytacja liczby Pi szła im jak  "po maśle". Skupienie i cisza na auli podgrzewały atmosferę konkursu. Ostatecznie jury w składzie: Konstancja Cynk, Martyna Romowska i Seweryn Sołyszko ogłosiło zwycięzców:

III m zajął Jarosław Kijaczko

II m zajął Filip Szulc

I m z wynikiem 205 cyfr po przecinku  wyrecytował  - Marcin Labudda.

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i cieszymy się, że mamy tak zdolną młodzież.

Cóż, na koniec pozostaje mi tylko zaprosić na kolejną edycję MAM TALENT i konkursu Liczby Pi w nowym roku szkolnym 2017/2018.

mam-talent-pi-2017