Zdecydowana większość uczniów naszej szkoły już w czerwcu rozpoczęła zasłużone wakacje. Jednak nie wszyscy mogą pozwolić sobie na odpoczynek. Dla naszych sportowców - strzelców karabinowych i pistoletowych koniec czerwca i lipiec to czas wytężonej pracy i udział w najważniejszych w sezonie strzeleckim zawodach. Startowali oni w Mistrzostwach Polski Seniorów, Mistrzostwach Polski Juniorów i Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych – Finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. To właśnie na tych zawodach nasi strzelcy odnotowali największe sukcesy a uczeń klasy IIA Stanisław Boniaszczuk trzykrotnie stawał na podium!

W dniach 30.06-03.07.2016 odbyły się we Wrocławiu Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn. W zawodach tych, obok tak znanych zawodników jak Sylwia Bogacka (srebrna medalistka igrzysk olimpijskich w Londynie), Paula Wrońska, Agnieszka Nagay startowali uczniowie naszej szkoły: Julia Okuniewska, Maja Chrzanowska, Robert Michalski, Przemysław Reszka i Stanisław Boniaszczuk.  W gronie najlepszych w Polsce seniorów nasi juniorzy i juniorzy młodsi uzyskali bardzo wartościowe wyniki:

 

W konkurencji Karabin Dowolny 60 strzałów leżąc, na 78 startujących:

 • Stanisław Boniaszczuk zajął 32 miejsce uzyskując wynik 611,5 pkt
 • Robert Michalski zajął 35 miejsce uzyskując wynik 611,2 pkt
 • Przemysław Reszta zajął 66 miejsce uzyskując wynik 597,8 pkt

Drużynowo - 9 miejsce - 1820,5 pkt

 

W konkurencji Karabin Sportowy 3x20, na 51 startujących zawodniczek

 • Julia Okuniewska zajęła 30 miejsce uzyskując wynik 547 pkt
 • Maja Chrzanowska była 45 z wynikiem 536 pkt

Drużynowo (wraz z Paulą Wrońską) - 4 miejsce - 1664 pkt

 

W konkurencji Karabin Sportowy 60 strzałów leżąc, na 62 zawodniczki

 • Julia Okuniewska zajęła 16 miejsce, uzyskując wynik 610,0 pkt
 • Maja Chrzanowska zajęła 48 miejsce, uzyskując wynik 598,3 pkt

Drużynowo - 7 miejsce (w składzie drużyny była Maja) - 1809,7 pkt

 

W konkurencji Karabin Pneumatyczny 40 strzałów, na 62 startujące zawodniczki

 • Maja Chrzanowska zajęła 35 miejsce, uzyskując wynik 402,7 pkt

 • Julia Okuniewska zajęła 54 miejsce, uzyskując wynik 394,6 pkt

Drużynowo - 4 miejsce (w składzie drużyny była Maja) - 1216,6 pkt

 

 

W dniach 07-10.07.2016 odbyły się we Wrocławiu Mistrzostwa Polski Juniorów. Na te zawody pojechali Julia Okuniewska, Anna Chomiczewska, Robert Michalski i Przemysław Reszka.

 

W konkurencji Karabin Sportowy 60 strzałów leżąc,

 • Julia Okuniewska zajęła 9 miejsce, uzyskując wynik 607,2 pkt

 • Anna Chomiczewska zajęła 17 miejsce, uzyskując wynik 603,1 pkt

 

W konkurencji Karabin Dowolny 60 strzałów leżąc:

 • Robert Michalski zajął 7 miejsce uzyskując wynik 611,5 pkt - awans do finału

 • Przemysław Reszta zajął 23 miejsce uzyskując wynik 600,2 pkt

Ostatecznie w finale Robert zajął miejsce 7.

 

W konkurencji Karabin Sportowy 3x20, na 51 startujących zawodniczek

 • Julia Okuniewska zajęła 8 miejsce uzyskując wynik 567 pkt Nowy Rekord Życiowy i awans do finału

Ostatecznie w finale Julia zajęła 8 miejsce.

 

W konkurencji Karabin Pneumatyczny 40 strzałów,

 • Julia Okuniewska zajęła 20 miejsce, uzyskując wynik 400,6 pkt

 

W dniach 19-24.07.2016, także na wrocławskiej strzelnicy, odbyły się Finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży - Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych. Właśnie w tych zawodach nasi uczniowie zdobywali medale i zajmowali wysoko punktowane miejsca. Do Wrocławia pojechali uczniowie klas drugich: Anna Lejk, Maja Chrzanowska, Stanisław Boniaszczuk i Szymon Podolak.

Najwyższą formą wykazał się Stanisław Boniaszczuk. Pierwszego dnia zawodów, w konkurencji Karabin Sportowy 60 strzałów leżąc juniorów młodszych Stanisław Boniaszczuk zajął 2 miejsce i został wicemistrzem Polski, uzyskał wynik 608,5 pkt.

Drugiego dnia w konkurencji Karabin Sportowy 3x20 nasz uczeń uzyskał bardzo wysoki wynik 562 pkt. (nowy rekord życiowy) i również zdobył srebrny medal w klasyfikacji Grand Prix. W swojej trzeciej konkurencji – Karabin Pneumatyczny 40 juniorów młodszych Stach również poprawił rekord życiowy i ustrzelił 396,5 pkt co uplasowało go na III stopniu podium. Warto zaznaczyć, że Stanisław Boniaszczuk był drugim obok Macieja Kowalewicza z Gwardii Olsztyn, strzelcem karabinowym który zdobył 2 medale i trzeci raz stawał na podium w klasyfikacji grand prix.

 

W konkurencji Karabin Sportowy 60 strzałów leżąc juniorek młodszych Maja Chrzanowska zajęła miejsce 7 uzyskując wynik 601,7 pkt.

 

W konkurencji Karabin Sportowy 60 strzałów leżąc Szymon Podolak zajął 16 miejsce z wynikiem 597,3 pkt

 

W konkurencji Karabin Pneumatyczny 40 strzałów juniorek młodszych bardzo dobrze spisała się Maja Chrzanowska, uzyskany wynik 404,9 pkt  pozwolił na zajęcie IV miejsca (do medalu zabrakło jedynie 0,3 pkt).

 

Nasza jedyna pistoleciarka Anna Lejk w konkurencji Pistolet Sportowy 30+30 zajęła 13 miejsce z wynikiem 511 pkt zaś w konkurencji Pistolet Pneumatyczny 40 uplasowała się na miejscu 7 z wynikiem 358 pkt.

 

 

Podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży rozegrane zostały również finały "strzelania w sieci". Kwalifikacje do finałów odbywały się przez cały rok - zostało rozegranych 5 rund. Trójka naszych uczniów uzyskała kwalifikacje i mogła zaprezentować swoje umiejętności we Wrocławiu. Doskonale wypadła Maja Chrzanowska - 1 miejsce w konkurencji karabin pneumatyczny juniorek młodszych. Na trzecim stopniu podium w konkurencji karabin pneumatyczny juniorów młodszych stanął Stanisław Boniaszczuk. Ania Lejk był 8 w konkurencji pistolet pneumatyczny juniorek młodszych. [P.B.]

 

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące im.S.Żeromskiego w Lęborku

84-300 Lębork; ul.Dygasińskiego 14

tel.: (59) 862 12 93

sekretariat(at)lo1.lebork.pl

d  dziennik
p  poczta
f  fanpage