Dyrektor Bogdan Libich oraz senator Kazimierz Kleina zapraszają na uroczystą inaugurację wystawy pt. „Zapomniani kaci Hitlera. Samoobrona Niemiecka na Pomorzu Gdańskim (Selbstschutz Westpreussen) w 1939 r.", która odbędzie się 6 listopada (piątek) 2015 r. o godz. 12:00 w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Lęborku. Inauguracji towarzyszyć będzie wykład dr Izabeli Mazanowskiej (IPN). Wstęp wolny.
Ekspozycja przedstawia fotografie obrazujące zbrodniczą działalność organizacji obywateli polskich niemieckiego pochodzenia, członków Selbstschutz Westpreussen w okręgu Rzeszy Gdańsk – Prusy Zachodnie jesienią 1939 r. Można na nich zobaczyć sylwetki niektórych sprawców zbrodni, miejsca i środki kaźni oraz formy upamiętnienia ofiar.
Wystawa została przygotowana przez Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej IPN w Gdańsku - Delegatura w Bydgoszczy, dostępna jest dla zwiedzających w auli I LO w Lęborku w dniach 02.11.2015 - 13.11.2015.
Otwarcie wystawy w obiektywie...