17 marca 2023 w murach Politechniki Śląskiej odbyła się 26 edycja konkursu „Fizyka a Ekologia” im. prof. Mieczysława Pazdura. Uczestnicy konkursu musieli przygotować prezentację na jeden z sugerowanych przez jury tematów związanych z ochroną środowiska i oczywiście fizyką, postrzeganą jako element otaczającego nas świata. Prace miały charakter badawczy lub analityczny. Finaliści musieli w ciągu 8 minut zreferować swoje prezentacje i odpowiedzieć na pytania jurorów. Nasze Liceum reprezentowało czworo uczniów: Maria Baranowski z klasy 3D, Natalia Waleśkiewicz z klasy 2C, Jakub Ciszek z klasy 1A oraz Jan Ciszek z klasy 3A. Bracia Ciszek otrzymali wyróżnienie za pracę badawczą pt " Drzewa jako archiwum informacji o zmianach klimatu i środowiska". Głównymi nagrodami w konkursie były ufundowane przez sponsorów tablety, czytniki e-booków, smartwatche, książki, kursy wideo a także 30 dodatkowych punktów preferencyjnych w postępowaniu kwalifikacyjnym na kierunek studiów fizyka techniczna.
Szkoła otrzymała także podziękowania z Politechniki Śląskiej: "Szanowni Państwo,
Bardzo dziękuję Państwu i Państwa uczniom za udział w konkursie „Fizyka a ekologia”. Gratuluję wysokiego poziomu prezentowanych prac. Mam nadzieję, że w przyszłości będziemy mieli zaszczyt ponownie gościć Państwa wraz z młodzieżą w Instytucie Fizyki - Centrum Naukowo-Dydaktycznym Politechniki Śląskiej.
Pragnę przypomnieć, że laureaci pierwszych trzech miejsc oraz autorzy prac wyróżnionych zgodnie z obwieszczeniem Rektora z dnia 13.03.2023 otrzymują dodatkowo 30 punktów w postępowaniu kwalifikacyjnym na kierunek Fizyka techniczna (profil praktyczny) w latach akademickich 2023/2024, 2024/2025, 2025/2026, oraz 2026/2027."
W tym miejscu My -jako Liceum chcielibyśmy podziękować rodzicom za pomoc i zaangażowanie w dotarciu do Gliwic.
WAM serdecznie gratulujemy
zdjęcia udostępnione dzięki uprzejmości Politechniki Śląskiej
https://www.polsl.pl/fotoreportaze/konkurs-instytutu-fizyki/

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące im.S.Żeromskiego w Lęborku

84-300 Lębork; ul.Dygasińskiego 14

tel.: (59) 862 12 93

sekretariat(at)lo1.lebork.pl

d  dziennik
p  poczta
f  fanpage