„Bogactwo natury - odkrywamy odkryte”

W dniach 14.-18.11.2022 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w tygodniowym polsko-ukraińskim projekcie w Gdańsku pt.”NATURA - a człowiek solidarny XXIw.” 

W projekcie uczestniczyli uczniowie z Polski i Ukrainy, którzy obecnie uczęszczają do lęborskich szkół. Młodzież analizowała swój dzień zadając sobie pytania, jak można realizować cele zrównoważonego rozwoju w codziennym życiu. Towarzyszyło nam też motto „Bogactwo natury- odkrywamy odkryte”. Podczas praktycznych warsztatów uczniowie sami produkowali naturalne środki higieny: sól do kąpieli, mydło, odświeżacze powietrza oraz uczestniczyli w warsztatach Biophilic design.

W Gdańsku uczniowie zwiedzili Muzeum Miasta Gdańska podziwiali obraz „Sąd Ostateczny” Hansa Memlinga, Ratusz Miasta Gdańska, Centrum Herdera oraz podziwiali panoramę miasta z wieży Kościoła Mariackiego. Każdego wieczoru grali w gry planszowe, tańczyli oraz spędzali czas na długich spacerach nad Motławą.

Projekt został sfinansowany przez Narodowy Instytut Wolności w ramach Programu Wspierania Rozwoju Międzynarodowych Domów Spotkań 2021-2030.

Dziękujemy o. Piotrowi Pliszka, Patrycji i Kubie – za zorganizowanie projektu oraz wszystkim pracownikom Domu Pojednania i Spotkań w Gdańsku, a przede wszystkim pani Katarzynie Wróblewskiej- Kurzydło i Wojciechowi Malickiemu, którzy sprawowali opiekę nad naszymi uczniami i dbali o przyjazną atmosferę podczas realizacji zadań projektowych.

W dniach 14.-18.11.2022 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w tygodniowym polsko-ukraińskim projekcie w Gdańsku pt.”NATURA - a człowiek solidarny XXIw.” W dniach 14.-18.11.2022 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w tygodniowym polsko-ukraińskim projekcie w Gdańsku pt.”NATURA - a człowiek solidarny XXIw.” W dniach 14.-18.11.2022 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w tygodniowym polsko-ukraińskim projekcie w Gdańsku pt.”NATURA - a człowiek solidarny XXIw.” W dniach 14.-18.11.2022 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w tygodniowym polsko-ukraińskim projekcie w Gdańsku pt.”NATURA - a człowiek solidarny XXIw.” W dniach 14.-18.11.2022 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w tygodniowym polsko-ukraińskim projekcie w Gdańsku pt.”NATURA - a człowiek solidarny XXIw.” W dniach 14.-18.11.2022 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w tygodniowym polsko-ukraińskim projekcie w Gdańsku pt.”NATURA - a człowiek solidarny XXIw.” W dniach 14.-18.11.2022 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w tygodniowym polsko-ukraińskim projekcie w Gdańsku pt.”NATURA - a człowiek solidarny XXIw.” W dniach 14.-18.11.2022 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w tygodniowym polsko-ukraińskim projekcie w Gdańsku pt.”NATURA - a człowiek solidarny XXIw.” W dniach 14.-18.11.2022 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w tygodniowym polsko-ukraińskim projekcie w Gdańsku pt.”NATURA - a człowiek solidarny XXIw.” W dniach 14.-18.11.2022 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w tygodniowym polsko-ukraińskim projekcie w Gdańsku pt.”NATURA - a człowiek solidarny XXIw.” W dniach 14.-18.11.2022 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w tygodniowym polsko-ukraińskim projekcie w Gdańsku pt.”NATURA - a człowiek solidarny XXIw.”

 

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące im.S.Żeromskiego w Lęborku

84-300 Lębork; ul.Dygasińskiego 14

tel.: (59) 862 12 93

sekretariat(at)lo1.lebork.pl

d  dziennik
p  poczta
f  fanpage