„Dbaj o stan naszego wybrzeża:

-o czystość plaży i wód Bałtyku;

-chroń wydmy, nie chodź po wydmach…”

Te ważne cele przyświecają naszym rokrocznym działaniom w zakresie ochrony wybrzeża Bałtyku.

Nasze działania przy współpracy Urzędu Morskiego, pracowników Obwodu Ochrony Wybrzeża w Lubiatowie przynoszą bardzo dobre efekty.

Sprzątamy plażę z różnych śmieci, nieumyślnie czy celowo pozostawionych przez turystów oraz wyrzuconych podczas sztormów przez fale morskie.

W zakresie fizycznej ochrony wydm poza sprzątaniem, wpływamy bezpośrednio na jej odbudowę poprzez coroczne nasadzenia trawy morskiej.

29 września 2021r z naszego LO wyruszyli do Stilo, nad morze uczniowie z dwóch klas: 2B i 3CP wraz z opiekunami, którymi były panie Katarzyna Harackiewicz, Agnieszka Pobrucka i Halina Wielgus.

Mamy pełną satysfakcję z dobrze spełnionego zadania proekologicznego, w tym wychowawczego, uświadamiającego młodych ludzi o stanie środowiska przyrodniczego i sposobie jego ochrony.

Jesteśmy wdzięczni pracownikom UM, panom: kierownikowi Wacławowi Lipcowi, Wojciechowi Gradkowi i innym, którzy dzielnie nam pomagali oraz za dobrą logistykę dla sprawnego przeprowadzenia akcji, za wiedzę przekazaną uczniom podczas pogadanek.

WARSZTANY NAD MORZEM UZNAJEMY ZA BARDZO UDANE

Koordynator Szkolny

Halina Wielgus

zdjęcie - warsztaty ochrony wybrzeża Bałtyku z Urzędem Morskim w Gdyni, sadzenie traw morskich na wydmach