Uczniowie z naszej szkoły zajęli I miejsce w ogólnopolskiej olimpiadzie Lean Lider

Po 9 miesiącach pracy, zakończyliśmy ogólnopolski projekt „Lean Lider” zorganizowany przez fundację Lean Education. Dwie grupy miały zaszczyt uczestniczyć w finałach tj. „Delta Szwadron” z klasy IIDG i „Las Princesas” z klasy IIDP. Obie grupy w etapie finałowym współpracowały z firmami, odbywając trzy spotkania, na których proponowały ulepszenia procesów ich działań.
Oprócz tego musieliśmy zaplanować zagraniczną wycieczkę i nagrać występ artystyczny. Spośród 15 grup, zwyciężyła grupa „Delta Szwadron” z naszej szkoły. Chcemy serdecznie podziękować panu Łukaszu Sowińskiemu z firmy Lowara Vogel Polska, który poprowadził grupę do sukcesu i podzielił się wiedzą oraz ogromnym doświadczeniem z uczestnikami. Dziękujemy także firmie IKEA, która współpracowała z drugą grupą. Pragniemy podziękować także naszej opiekunce-Pani Profesor Agnieszce Pobruckiej za trzymanie pieczy nad całym projektem. Gratulujemy także grupom z naszej szkoły, które ciężko walczyły do samego końca.
Jesteśmy niesamowicie dumni z naszych sukcesów i cieszymy się z uzyskanej wiedzy i doświadczenia.
 
 

Notatka od Delty Szwadron: 

Zaczęło się od układania puzzli online na czas. Daliśmy z siebie wszystko wspólnie układając obrazek i pobijając swoje rekordy. Etap pierwszy miał na celu przybliżenie nas do siebie oraz stawianie sobie wyzwań, aby być gotowym na kolejne miesiące ciężkiej pracy. Zakwalifikowaliśmy się do etapu drugiego będąc jednocześnie najwyżej w rankingu punktacji. To nam dało kopa do działania.  

W drugim etapie przyswajaliśmy wiedzę z zakresu szczupłego zarządzania, eliminowania marnotrawstw i całego procesu myślowego Lean Thinking. Sami byliśmy dla siebie nauczycielami i wspólnie szkoliliśmy się z wybranych zagadnień. Międzyczasie wykonaliśmy dodatkowe zadania, aby utrzymać się w jak najlepszej pozycji w Polsce. Po tym wszystkim przyszedł czas na półfinały online w których wszystkie grupy w Polsce zmagały się z trzydziestoma zadaniami mającymi na celu zweryfikowanie zdobytej przez nas wiedzy. Nie udało nam się wykonać wszystkich poleceń, ale to nie zaważyło na naszym przejściu do finału. 

W etapie finałowym współpracowaliśmy z firmą Lowara Vogel Polska pokazując im, jak koncepcja Lean Management może usprawnić wyznaczony przez nich proces. Udało nam się opracować strategię aby polepszyć ten proces aż o 33%. Oprócz tego musieliśmy zaplanować zagraniczną wycieczkę do parku rozrywki Tivoli w Kopenhadze za jak najniższą cenę. Na koniec przyszedł czas na podsumowanie naszych działań i nagranie prezentacji oraz występu artystycznego, który poprowadziliśmy w stylu talk-show. Najlepsi w Polsce okazaliśmy się my - Delta Szwadron. 

Chcemy serdecznie podziękować panu Łukaszu Sowińskiemu z firmy Lowara Vogel Polska z którym mieliśmy przyjemność współpracować w etapie trzecim. Podzielił się wiedzą oraz ogromnym doświadczeniem z uczestnikami. Dziękujemy także firmie IKEA, która współpracowała z drugą grupą oraz profesor Agnieszce Pobruckiej za zachęcenie nas do udziału w projekcie. Gratulujemy także grupom z naszej szkoły, które ciężko walczyły do samego końca. Jesteśmy niesamowicie dumni z naszych sukcesów i cieszymy się z uzyskanej wiedzy. 

 

Składy zespołów:

 

Delta Szwadron:

Agnieszka Bartosiak 

Zuzanna Bikowska 

Sara Daszkiewicz 

Bartosz Dawidowski 

Natalia Decyk 

Patrycja Formela 

Kornelia Jakszta 

Wiktoria Makurat 

Jowita Pięda 

Amelia Żebiałowicz 

 

Las Princesas: 

Wiktoria Wójcik 

Dagmara Maszek 

Marta Ziegiert 

Tatiana Piotrowska 

Kinga Wrońska 

Marysia Kietlińska 

Zuzanna Wilmont 

Ada Ropela 

Hanna Kochman 

Oliwia Herbasz 

Magdalena Rutkiewicz 

 

Minigaleria zdjęć

Uczniowie z naszej szkoły zajęli I miejsce w ogólnopolskiej olimpiadzie Lean Lider

Uczniowie z naszej szkoły zajęli I miejsce w ogólnopolskiej olimpiadzie Lean Lider

Uczniowie z naszej szkoły zajęli I miejsce w ogólnopolskiej olimpiadzie Lean Lider

Uczniowie z naszej szkoły zajęli I miejsce w ogólnopolskiej olimpiadzie Lean Lider

Uczniowie z naszej szkoły zajęli I miejsce w ogólnopolskiej olimpiadzie Lean Lider

Uczniowie z naszej szkoły zajęli I miejsce w ogólnopolskiej olimpiadzie Lean Lider

Uczniowie z naszej szkoły zajęli I miejsce w ogólnopolskiej olimpiadzie Lean Lider

Uczniowie z naszej szkoły zajęli I miejsce w ogólnopolskiej olimpiadzie Lean Lider

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące im.S.Żeromskiego w Lęborku

84-300 Lębork; ul.Dygasińskiego 14

tel.: (59) 862 12 93

sekretariat(at)lo1.lebork.pl

d  dziennik
p  poczta
f  fanpage