Jaki jest najlepszy sposób na jesienną chandrę? Jak umilić powakacyjny powrót do szkoły? Idealnym antidotum jest zdobywanie wiedzy w zupełnie niecodzienny sposób. Pokazy, doświadczenia, wystawy i to wszystko w murach I LO. Nasz Jesienny piknik naukowy okazał się być wielkim sukcesem! Dla wszytkich miłośników grzybobrania i nie tylko - wielkie wiedzobranie :)

Na uczniów gimnazjów czekały tym razem sekcje: chemiczna, fizyczna, biologiczna oraz informatyczna. Poza warsztatami grafiki 3D, widowiskowymi doświadczeniami z chemii, wystawą "Świat zaklęty w formalinie" oraz wyjaśnianiem praw fizyki, gimnazjaliści mogli obejrzeć zdjęcia z wymiany międzynarodowej, z zawód sportowych i poznać wszystkie zakamarki naszej szkoły. Nie obyło się również bez krótkiej części artystycznej. Spotkanie zakończyło się poczęstunku w postaci kiełbasek i ciasta.

Po raz kolejny uczniowie wspierani przez nauczycieli stanęli na wysokości zadania i wspólnymi siłami udało się zorganizować naprawdę udaną imprezę.

Część środków finansowych została pozyskana z Funduszu "Akumulator Społeczny".

2016 Jesienny Piknik Naukowy