Realizacja projektu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa zakup książek do biblioteki szkolnejKarolina, Kornelia i Julia czytały przedszkolakom.  

Pierwsze spotkanie z najmłodszymi już za nami – we wtorek 26 września Karolina i Kornelia z 2d oraz Julia z 2a odwiedziły dzieci z Przedszkola nr 5.   Było trochę obaw, czy uda nam się skupić uwagę dzieciaków i zainteresować ich na tyle, żeby zechciały słuchać 40 minut. Udało się . Najpierw siedziały, potem leżały, na koniec pełzały po dywanie, ale słuchały.

Zaczęło się od zabawy z pluszowym kotem w worku, potem było czytanie bajki a na koniec dzieci  odpowiadały na pytania, które sprawdzały, czy słuchały uważnie. Chętnych do odpowiedzi nie brakowało, śmiechu było co niemiara, dużo radości wzbudziła kolorowanka z czytanej bajki -  nagroda, którą zajmą się po podwieczorku.

Dzieci pięknie podziękowały i z wielkim entuzjazmem krzyczały „tak”, kiedy zapytałyśmy, czy chcą, żebyśmy przyszły znowu i czytały o zwierzętach. Wobec tego wypożyczamy „Zwierzaki świata” Martyny Wojciechowskiej, opracowujemy i za miesiąc znowu odwiedzamy zaprzyjaźnione przedszkole.

 

[R.P.]

 

 

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące im.S.Żeromskiego w Lęborku

84-300 Lębork; ul.Dygasińskiego 14

tel.: (59) 862 12 93

sekretariat(at)lo1.lebork.pl

d  dziennik
p  poczta
f  fanpage