Twarda spacja w HTML

Skrypt automatycznie dodaje twardą spację po samotnych literach 

 

Dbasz o prawidłowy wygląd tekstu w swojej witrynie? Nasz skrypt pomoże umieścić twarde spacje po każdej samotnej literze.

Twarda spacja (HTML - nbsp) – to znak spacji, który stosowany jest zamiast zwykłej spacji wszędzie tam, gdzie chcemy zapobiec złamaniu wiersza w tekście. Twarda spacja umieszczona w miejsce spacji zwykłej, powoduje, iż wyrazy nią oddzielone traktowane są jako jeden ciąg znaków. W efekcie możemy zapobiegać pozostawianiu na końcu linii samotnych wyrazów jednoliterowych (spójniki i przyimki).

Przykład użycia twardej spacji w HTML

<p> Przykład użycia twardej spacji w&nbsp;HTML.</p>

Powyższy znacznik „ ” powoduje, że fragment „w HTML” jest traktowany jako jeden wyraz, dzięki temu samotna litera „w” (często nazywana: sierotka) nigdy nie zostanie na końcu linii – jeżeli podział wiersza przypadnie na te znaki to fragment „w HTML” zawsze będzie razem na końcu lub na początku linii. Potocznie spotyka się również pojęcia spacja niełamliwa lub spacja nierozdzielająca, które traktowane są przez użytkowników jako znaki pełniące podobną funkcję. W rzeczywistości istnieją pewne różnie między tymi pojęciami.

 

 

nbsp

twarda spacja

spacja nierozdzielająca

spacja niełamliwa

sierotki w tekście

&nbsp;

HTML