Miło nam poinformować, że do II etapu konkursu zakwalifikowali się następujący uczniowie:

Język angielski:

1. Przemysław Kawka- kl. IIa

2. Paulina Kruk- kl. IIId

3. Oliwia Michalak- kl. Ic

4. Żaneta Milewczyk- kl. IIIb

5. Dominika Murzyniec-Kamińska- kl. IIId

6. Igor Skórzybut- kl. IIa

7. Dorota Wrzosek- kl. IIIc

8.Adam Wrzosek- kl. IIa

Język niemiecki:

1. Patrycja Górecka- kl. Id

2. Nikola Matzocha- kl. Ia

3. Oskar Myszkowski- kl. IIa

4. Monika Niedziela- kl. IIc

5. Piotr Sadkowski- kl. IIc

6. Marta Skibicka- kl. Ib

7. Joanna Tarasiuk- kl. IIIb

8. Iga Wasilewska- kl. Id

9. Magdalena Wolff- kl. IIId

10. Kamil Zielonka- kl. IIIa

Uczniowie ci znaleźli się wśród 1000 najlepszych uczniów z języka angielskiego oraz 1000 z języka niemieckiego. W etapie szkolnym wzięło udział ponad 20 tysięcy uczniów z ponad 600 szkół z całego kraju.

Półfinał odbędzie się na terenie szkoły pod nadzorem reprezentanta Szkolnej Komisji Konkursu lub innego nauczyciela. Będzie on polegał na udzieleniu odpowiedzi przez uczniów na dwa pytania otwarte nawiązujące do zakresu tematycznego XVI edycji konkursu- "Bliżej czy dalej od siebie? - rola wirtualnego świata w komunikacji międzyludzkiej". Półfinał odbędzie się w dniu 31 marca (czwartek) za pośrednictwem platformy internetowej www.pokaznamjezyk.pl w dwóch turach czasowych:
- pierwsza - od godz. 9 do godz. 10
- druga - od godz. 14 do godz. 15.
O wyborze konkretnej tury decyduje Przewodniczący Szkolnej Komisji Konkursu. Uczeń może podejść do II etapu i wybranej tury tylko jeden raz.

Możliwość logowania się na platformę na stronę z pytaniami będzie od godz. 9 (dla pierwszej tury) i od godz. 14 (dla drugiej tury)
Czas udzielenia odpowiedzi na dwa pytania wynosi łącznie 50 minut i mierzony jest od momentu wygenerowania pytań. Oznacza to, że gdy uczeń kliknie w link ”Rozwiąż test” zacznie biec czas 50 minut. Udzielanie odpowiedzi musi zakończyć się do godz. 10:00 lub do godz. 15:00.  Proszę uwzględnić czas na wejście na stronę konkursu, zalogowanie się przez uczniów. Najlepiej zrobić to przed godz. 9 lub 14.

Bliższe informacje na stronie www.pokaznamjezyk.pl oraz u swoich nauczycieli języka.

Gratulujemy i życzymy równie dobrych wyników w półfinale i zakwalifikowania się do finału!