Wtorek, 20.10.2015r. godzina 15:30. Właśnie wtedy, w opustoszałych już murach naszego liceum, zaczęła się prawdziwa przygoda. Były wybuchu, dym, iskry i ogień, okrzyki radości i gesty rezygnacji, czyli po prostu chemia w najczystszej postaci.

Grupa uczniów z klasy biologiczno-chemicznej, pod kierunkiem nauczyciela chemii pani Justyny Kwaśniak, przygotowała zajęcia dla gimnazjalistów pt. "Nie tylko cukier słodki". Na początku zaproszeni uczniowie wysłuchali wykładu, który przybliżył zagadnienie od strony teoretycznej. Po tym nadszedł czas na doświadcznia wykonywane przez naszych licealistów, które uwidoczniły ogrom energii ukrytej w niepozornych cukrach. Po odpowiednim przygotowaniu, gimnazjaliści przystąpili do części laboratoryjnej, podczas której sami wykonywali doświadczenia chemiczne, zapisywali własne obserwacje oraz wnioski.

Uczniowie naszej szkoły już po raz kolejny pokazali, że można skutecznie łączyć naukę ze świetną zabawą i udowodnili, że są w tym naprawdę świetni.

Warto odwiedzić stronę Gimnazjum w Nowej Wsi Lęborskiej - pojawił się na niej artykuł o naszych warsztatach.