Aż nie chce się wierzyć,że minęło już 40 lat, kiedy zdawaliśmy w  "Żeromskim" maturę. Ktoś rzucił hasło,aby się spotkać z tej okazji. W sobotę 14 września 2019 odwiedziliśmy mury naszego liceum."Poznaję twarz, ale nie pamiętam imienia","Ty jesteś z 4b", "nie poznajesz mnie?jestem Basia z 4c"- takie teksty słyszało się na korytarzach. 

Aż nie chce się wierzyć,że minęło już 40 lat, kiedy zdawaliśmy w  "Żeromskim" maturę. Ktoś rzucił hasło,aby się spotkać z tej okazji. W sobotę 14 września 2019 odwiedziliśmy mury naszego liceum."Poznaję twarz, ale nie pamiętam imienia","Ty jesteś z 4b", "nie poznajesz mnie?jestem Basia z 4c"- takie teksty słyszało się na korytarzach. Spotkanie rozpoczęło się w auli, w której siedzieliśmy w 1979r. pisząc maturę. Pięknie przywitała nas p.wicedyrektor, opowiedziała nam o szkole i stowarzyszeniu. Byliśmy zaszczyceni i poczuliśmy się znowu u siebie w naszym "Żeromskim". A potem oddaliśmy się wspomnieniom oglądając nowoczesne gabinety, porównując je z tymi, w których my się uczyliśmy. Najwięcej entuzjazmu wzbudził gabinet humanistyczny,za naszych czasów historyczny,gdzie mogliśmy odnaleźć nasze zdjęcia z klasy maturalnej. Powspominaliśmy też naszego nauczyciela historii ś.p. p.Deskę i jego słynny wskaźnik, który mroził nam krew w żyłach szczególnie na początku lekcji. Mieliśmy też okazję obejrzeć kroniki z tamtych lat. Cieszyliśmy się jak dzieci widząc siebie na wykopkach, uroczystościach szkolnych, pochodach pierwszomajowych, imprezach sportowych, czy widząc nasze nazwiska na listach laureatów konkursów i olimpiad. Piękne niezapomniane chwile i te przeszłe i obecne.
Dziękujemy Dyrekcji szkoły za mile przyjęcie , za udostępnienie nam kronik i gabinetów, za poświęcony nam czas. Szkoła jest inna, piękna, czysta, nowoczesna,ale nadal to "nasza" szkoła.

Absolwenci rocznik 79

 

40 la minęło! 40 la minęło! 40 la minęło! 40 la minęło! 40 la minęło! 40 la minęło!