Szanowni Państwo, Drodzy Absolwenci i Uczniowie!

Warto pamiętać, że pomyślność zarówno państwa jak i naszych lokalnych wspólnot zależy przede wszystkim od naszego wykształcenia, wypracowanych umiejętności oraz wpojonych zasad moralnych, a ukształtowanie tych wartości w ludziach leży w zakresie kompetencji szkół. To, jaka będzie jakość naszego życia, zależy w głównej mierze od nas samych.

Jako dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Lęborku pragnę, aby nasza szkoła była dla uczniów miejscem, w którym wydobywa się i rozwijania ich talenty, a dla nauczycieli i pracowników przestrzenią, w której z satysfakcją będą mogli wykonywać swój zawód, a także poszerzać zdobyte już kwalifikacje. Pamiętajmy, że „nie wstyd nie wiedzieć, lecz wstyd nie pragnąc swojej wiedzy uzupełnić i poszerzać.”

Dążenie do wysokiej pozycji naszego liceum i utrzymanie go będzie możliwe nie tylko wtedy, kiedy wykażemy, że jesteśmy placówką przyjazną każdemu uczniowi, ale również wtedy, gdy zadbamy o wysoki poziom kształcenia. Jednakże nie dokona się tego w ciągu miesiąca. Jest to proces długofalowy.

Oczywiście nie zrealizujemy tej wizji bez pieniędzy. Dlatego narodziła się w szkole idea powołania do życia Stowarzyszenia Przyjaciół Żeroma, które skupiłoby uczniów, nauczycieli, absolwentów, przyjaciół naszej szkoły.

Jego celem będzie gromadzenie dodatkowych środków na takie przedsięwzięcia, jak: stypendia uczniowskiego, finansowanie dodatkowych zajęć pozalekcyjnych, imprezy szkolne, rewitalizacja szkolnego ogrodu, zakup potrzebnego szkole sprzętu, itp. Oprócz tego pragniemy, by pamięć o naszej szkole trwała i przetrwała w pamięci pokoleń, dlatego też chcemy spisać jej historię i wydać w formie książki.

Zapraszamy wszystkich do współpracy. Jak można nam pomóc? Np.

  1. Zostając członkiem Stowarzyszenia (opłata roczna wynosi 60 zł).
  2. Przelewając określoną kwotę pieniędzy na podane konto.
  3. Biorąc udział w różnych projektach Stowarzyszenia.

Jakimi przedsięwzięciami zainicjowaliśmy naszą działalność?

  1. Wpłacając na konto opłatę członkowską.
  2. Współorganizując z naszymi uczniami Kiermasz Świąteczny.

Być razem – to znaczy wiedzieć, kim jesteśmy, skąd pochodzimy, jakie wartości nas łączą, jakiego dziedzictwa jesteśmy spadkobiercami, do czego zmierzamy i jaki przyświeca nam cel.

 

                                      Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Lęborku

                                                                       dr Katarzyna Wach