Stowarzyszenie Przyjaciół Żeroma

Rozpoczynamy kursy powtórkowe z  języka polskiego i matematyki organizowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Żeroma.

 Pierwsze zajęcia odbędą się:

ZAPROSZENIE

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Uczniowie oraz Pracownicy I Liceum Ogólnokształcącego w Lęborku mają zaszczyt zaprosić Przyjaciół placówki  i osoby związane emocjonalnie ze szkołą, na spotkanie okolicznościowe połączone z bankietem a  związane z powołaniem do życia Stowarzyszenia Przyjaciół Żeroma.

Uroczystość, której patronować będą słowa:

               Bo gdzie jeszcze ludziom tak dobrze jak tu? Tylko w  Żeromie!”

odbędzie się  16 czerwca  2018 – w sobotę, w auli I Liceum Ogólnokształcącego przy ul Dygasińskiego 14.  Bankiet będzie trwał od godz 17.00 do 02.00.

Aż nie chce się wierzyć,że minęło już 40 lat, kiedy zdawaliśmy w  "Żeromskim" maturę. Ktoś rzucił hasło,aby się spotkać z tej okazji. W sobotę 14 września 2019 odwiedziliśmy mury naszego liceum."Poznaję twarz, ale nie pamiętam imienia","Ty jesteś z 4b", "nie poznajesz mnie?jestem Basia z 4c"- takie teksty słyszało się na korytarzach. 

W tym momencie pukam do Serc naszych Absolwentów z prośbą o finansowe wsparcie Naszego Stowarzyszenia. Potrzeby naszej Szkoły są wielkie, a funduszy... co tu dużo mówić – niewiele. Planujemy wspomagać naszych uczniów, chcemy odświeżyć wizerunek naszej Alma Mater, który połączyłby przeszłość z teraźniejszością.

Stowarzyszenie Przyjaciół Żeroma organizuje dodatkowe zajęcia dla chętnych uczniów i absolwentów lęborskich szkół ponadgimnazjalnych.

Zobacz harmonogram ►

 

 

 

Pragnę z całego serca podziękować Absolwentowi Naszego Liceum – Panu Zbigniewowi Haligowskiemu za ciepłe refleksje wspomnieniowe, związane ze szkolnymi latami oraz poinformowanie nas o fantastycznej inicjatywie, która zrodziła się w sercach i pamięci Naszych Absolwentów, a mianowicie spisania potrzebie spisania i wydania w formie książki historii Naszego Żeroma.

 

Bądźmy wszyscy Żeromskimi – spiszmy nasze wspomnienia!!

Stowarzyszenie Przyjaciół Żeroma i intensywna powtórka matematyczna :)

zorganizowało w dniach 11.02.2019 r. – 15.02.2019 r.  „Intensywny Kurs Powtórkowy z Matematyki” dla chętnych, przyszłych maturzystów i nie tylko… (poziom podstawowy). Kurs obejmował 20 godzin lekcyjnych, podzielonych na część wykładową i ćwiczeniową. Zgodnie z harmonogramem kursu omówiono  takie działy  jak: Liczby rzeczywiste, Funkcje, Ciągi, Planimetria, Geometria analityczna, Statystyka, Rachunek prawdopodobieństwa, Trygonometria, Wyrażenia algebraiczne, Równania i Nierówności oraz Stereometria. 

Na koniec zajęć chętnym uczestnikom kursu umożliwiono napisanie próbnej matury z matematyki (poziom podstawowy). 

Wszystkim uczestnikom kursu dziękujemy za udział i życzymy powodzenia na egzaminie maturalnym z matematyki w maju.

 

Szanowni Państwo, z okazji Świąt Wielkanocnych pragnę złożyć Wszystkim Miłośnikom Żeroma najserdeczniejsze życzenia :

- spędzenia świątecznych chwil w rodzinno – przyjacielskiej atmosferze,

- zdrowia, bo „nikt się nie dowie,  jako smakujesz,  aż się zepsujesz,”

- pogody ducha i wiary w Ludzi, która czyni cuda,

- spełnienia wszystkich marzeń,

- prawdziwie wiosennej atmosfery oraz więcej słońca!!!

                                                                              

Dyrektor ZSO nr1 w Lęborku

Wiceprezes Stowarzyszenia „Przyjaciół Żeroma”

Katarzyna Wach

Stowarzyszenie Przyjaciół Żeroma

organizuje

 

INTENSYWNY KURS POWTÓRKOWY Z MATEMATYKI

DLA CHĘTNYCH, PRZYSZŁYCH MATURZYSTÓW I NIE TYLKO... (POZIOM PODSTAWOWY).

Szanowni Państwo, Drodzy Absolwenci i Uczniowie!

Warto pamiętać, że pomyślność zarówno państwa jak i naszych lokalnych wspólnot zależy przede wszystkim od naszego wykształcenia, wypracowanych umiejętności oraz wpojonych zasad moralnych, a ukształtowanie tych wartości w ludziach leży w zakresie kompetencji szkół. To, jaka będzie jakość naszego życia, zależy w głównej mierze od nas samych.

Przed maturą próbną (Matura z Operonem, która zostanie przeprowadzona w dniach od 20.11 do 23.11.2018) Stowarzyszenie Przyjaciół Żeroma organizuje MARATON PRZEDMATURALNY z języka polskiego oraz z matematyki.


MIEJSCE: Odbędzie się w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Lęborku;

Rozdział I

Postanowienia ogólne

§ 1

Stowarzyszenie nosi nazwę  Stowarzyszenia Przyjaciół Żeroma  zwane dalej Stowarzyszeniem.