W piątek 11.01.2019 na czwartej godzinie lekcyjnej w naszej szkole przeprowadzone zostały działania mające na celu rozpowszechnianie informacji dotyczących projektu Erasmus+ :Fake News in the Fake News Age: Cultivating Media Literacy in the Educational Community”.

Zgromadzeni na auli uczniowie klas pierwszych i drugich wysłuchali informacji o projekcie, które  zaprezentowały  uczennice klasy 2B. Został przedstawiony między innymi:

• harmonogramu projektu,
  • zadania do wykonania,
  • oraz lista osób zaangażowanych w przyjęcie gości podczas marcowej wizyty przedstawicieli szkół partnerskich.

Uczniowie mieli też okazję obejrzeć prezentację przygotowaną przez uczennice klasy 1B po czym przedstawiciele klas wzięli udział w konkursie  zainicjowanym przez uczennice klasy 1B. Konkurs miał formę quizz’u kahoot.

Pierwsze miejsce zajęła reprezentacja klasy 2C, drugie miejsce – klasa 1B a trzecie miejsce – klasa 2A. Nagrodą za miejsce pierwsze jest dofinansowanie do wyjścia na pizzę lub do kina oraz ‘Dzień bez pytania", za dwa pozostałe miejsca nagrodą jest ‘Dzień bez pytania’.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy do śledzenia projektu na bieżąco na naszej stronie internetowej oraz na projektowej TwinSpace. Zachęcamy też do prac nad logo w formie plakatu, który każda klasa ma za zadanie wykonać do 25.01.2019.