Jedną z form pracy w projekcie Erasmus + będzie komunikacja i współpraca na platformie on-line w ramach projektu eTwinning.

Co to jest eTwinning?
eTwinning to społeczność szkolna, gromadząca szkoły i przedszkola z całej Europy (i nie tylko) współpracująca za pomocą mediów elektronicznych. Będąc członkami tej społeczności uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami – współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki. W realizację projektu może być zaangażowana cała szkoła: nauczyciele wszystkich przedmiotów, uczniowie wraz z opiekunami, dyrektorzy szkół, bibliotekarze, pedagodzy szkolni i pozostali pracownicy.

Trzy najważniejsze cechy projektów eTwinning:

  1. Wykorzystywanie komputera, Internetu, różnorodnego oprogramowania, aparatu, kamery, narzędzi z których uczniowie korzystają w czasie wolnym, co czyni zajęcia znacznie ciekawszymi i bardziej angażującymi;
  2. Języki obce wykorzystywane są do bezpośredniej komunikacji z rówieśnikami – partnerami w projekcie. Potrzeba sprawniejszej, płynniejszej rozmowy, porozumienia mobilizuje uczniów do nauki języka;
  3. Temat projektu bardzo łatwo zintegrować z podstawą programową nawet kilku dowolnych przedmiotów nauczanych w szkole, i realizować w ramach planowych zajęć, czyniąc treści edukacyjne znacznie atrakcyjniejszymi.

Nasze projekty
W zeszłym roku nasza szkoła uczestniczyła w dwóch projektach eTwinning. Można o nich przeczytać w zakładce języki obce.
W tym roku prowadzony jest projekt eTwinning „Fake News in the Fake News Age”
Link do strony projektu https://twinspace.etwinning.net/73732/home

Więcej szczegółów o programie eTwinning można znaleźć na stronie
https://etwinning.pl/czym-jest-etwinning/
Szczegółowych informacji o naszym projekcie udziela szkolny koordynator eTwinning Iwona Lis.
 

 

 

certyfikat zadowolony konsument

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące im.S.Żeromskiego w Lęborku

84-300 Lębork; ul.Dygasińskiego 14

tel.: (59) 862 12 93

sekretariat(at)lo1.lebork.pl

d  dziennik
p  poczta
f  fanpage