Nasza szkoła  po raz kolejny otrzymała dofinansowanie na zakup książek, wyposażenie biblioteki oraz  działania promujące czytelnictwo. 
 
Dzięki temu  księgozbiór szkolny wzbogacił się o 622 nowe pozycje o wartości 12 tysięcy złotych. Niemal połowę z nich stanowią lektury, pozostałe to nowości wydawnicze-  literatura popularnonaukowa, reportaże, eseje  i literatura piękna obejmująca najbardziej popularne gatunki ( powieści obyczajowe i historyczne, kryminały i sensacje, fantastykę, horrory). 
 
W szkolnych zbiorach znalazły się też audiobooki ( 17 sztuk- lektury) oraz wydania pod hasłem „duże litery” dla mających trudności z czytaniem małego druku.
 
Pojawiły się również wydawnictwa o charakterze poradnikowym –m.in. „Wywieranie wpływu na ludzi”, „ Pamięć, trening interaktywny”, „Poradnik pozytywnego myślenia”.
 
Z pozyskanych funduszy został także zakupiony laptop do obsługi programu bibliotecznego, a dzięki środkom przeznaczonym na promocję czytelnictwa odbyło się 3 października spotkanie autorskie w formie warsztatów literacko- komiksowych z Danielem Odiją.
 
 Zachęcamy do lektury , zapraszamy do biblioteki!
 

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące im.S.Żeromskiego w Lęborku

84-300 Lębork; ul.Dygasińskiego 14

tel.: (59) 862 12 93

sekretariat(at)lo1.lebork.pl

d  dziennik
p  poczta
f  fanpage