Brązowy medal dla drużyny strzeleckiej naszego liceum!Ostatni miesiąc był bardzo pracowity dla naszych strzelców.

W dniach 1 - 3 czerwca odbył się w Bydgoszczy 54 Centralny finał strzelania o Srebrne Muszkiety. I Liceum Ogólnokształcące w Lęborku reprezentowały:

Sandra Mazurek (II C), Anna Chomiczewska (II A), Julia Okuniewska (I A)

Dziewczęta uzyskały łączny wynik 1754,1 pkt dzięki czemu zajęły 3 miejsce w klasyfikacji ogólnej. W konkurencji karabin standardowy - 60 strzałów leżąc. Julia Okuniewska w klasyfikacji indywidualnej zdobyła pierwsze miejsce z wynikiem 611,3. Nagrody wręczała Beata Biały - Dyrektor Departamentu Komunikacji Społecznej Ministerstwa Obrony Narodowej.

Od 28 do 31 maja we Wrocławiu na zawodach " O Złoty Muszkiet, Złotą Krócicę" Robert Michalski z klasy 1A zajął 4 miejsce w konkurencji 60 strzałów leżąc juniorów młodszych. Wynikiem 579 otrzymał klasyfikację do startu w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Julia Okuniewska była 4 w konkurencji trzech postaw 3x20. Ze swoimi wynikami uzyskała możliwość startu we wszystkich konkurencjach karabinowych na OOM.

1-3 maja Międzynarodowe Mistrzostwa wybrzeża w Ustce w kategorii karabin sportowy 60 strzałów leżąc:

8 miejsce Przemysław Reszka (I A) w kat. juniorów młodszych

4 miejsce Anna Chomiczewska w kat. juniorek

3 miejsce Robert Michalski w kat. juniorów młodszych

1 miejsce Julia Okuniewska w kat. juniorek młodszych oraz

1 miejsce w kat. trzech postaw 3x20 juniorek młodszych

To nie koniec zawodów dla strzelców naszego liceum, Robert Michalski, Anna Chomiczewska i Julia Okuniewska będą startować jeszcze 11 -14 czerwca w Zielonej Górze na 3 rundzie Pucharu polski oraz 25 - 28 czerwca we Wrocławiu na Mistrzostwach Polski Kobiet i Mężczyzn.

Trzymamy kciuki !Ostatni miesiąc był bardzo pracowity dla naszych strzelców.