20.05.2015 już po raz szesnasty odbyły się Powiatowe Mistrzostwa Młodzieży Szkolnej powiatu lęborskiego. Do rywalizacji przystąpili uczniowie wszystkich lęborskich szkół ponadgimnazjalnych. Wśród nich znalazła się również reprezentacja I LO. 

Zmagania rozpoczęły się od biegu na 100m dziewcząt. Już w pierwszej z rozgrywanych konkurencji efektownie zaznaczyliśmy naszą obecność. Martyna Szada-Borzyszkowska z klasy Ic pewnie wygrała swoją serię i zakwalifikowała się do finału, który później również wygrała.

Niedługo potem część zawodników dosłownie oderwała się od ziemi i wzbiła się w przestworza – chłopcy przystąpili do konkurencji skoku wzwyż. Wszyscy zaczęli spokojnie, niektórzy nawet nieśmiało, z większymi lub mniejszymi problemami zaliczali kolejne wysokości, jednak kiedy poprzeczka znalazła się na wysokości 173cm, ponad nią przeleciał już tylko reprezentant naszej szkoły Konrad Ostapko z klasy IIa, tym samym wygrywając całą rywalizację. 

Ze skoku wzwyż przenieśliśmy się na skok w dal. Również w tej konkurencji odnieśliśmy sukces. Martyna Szada-Borzyszkowska wywalczyła trzecie miejsce.

Po sukcesach na skoczniach, skocznym krokiem podążyliśmy za biegaczkami, które zmagały się na dystansie 400m. Pomimo wcześniejszych zdobyczy medalowych i tym razem nie przegapiliśmy okazji do zdobycia kolejnego metalowego krążka. Iza Staszewska, która jest już absolwentką I LO od samego startu nie pozostawiała swoim konkurentkom żadnych złudzeń i pewnie wygrała.

Po konkurencji biegowej znowu nadszedł czas na konkurencję techniczną. Tym razem dziewczęta starały się sięgać gwiazd pomijając wszelkie prawa fizyki i przecząc teorii Newtona o jakiejś grawitacji czy czymś podobnym. Po obmyśleniu skomplikowanej taktyki, wykonaniu odpowiednich obliczeń i analiz dziewczęta jedna po drugiej omijały poprzeczkę. Co ciekawe niektóre z nich próbowały pokonać ją stosując wojnę podjazdową i zaliczając większość wysokości w trzeciej próbie. Justyna Horbacz z klasy Ib zastosowała tę taktykę na ostatniej konkursowej wysokości. Zaliczając 140cm wygrała konkurencję i ustanowiła rekord zawodów. 

Martyna, Iza, Justyna i Konrad zakwalifikowali się do zawodów wojewódzkich, które odbędą się w Pucku. Będą oni reprezentowali powiat lęborski, ale również (czyt. przede wszystkim) nasze Liceum.

certyfikat zadowolony konsument

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące im.S.Żeromskiego w Lęborku

84-300 Lębork; ul.Dygasińskiego 14

tel.: (59) 862 12 93

sekretariat(at)lo1.lebork.pl

d  dziennik
p  poczta
f  fanpage