Złoto w finałach wojewódzkich w tenisie stołowym chłopcówW czwartek 26 marca tego roku uczniowie naszej szkoły wyśmienicie zaprezentowali się na finałach wojewódzkich Licealiady w tenisie stołowym, które odbyły się w Kartuzach. Spośród pięciu najlepszych drużyn w województwie wyłonionych w półfinałach wojewódzkich poszczególnych okręgów, nasi tenisiści w składzie: Adam DoszSławomir Dosz i Filip Dyszerzdobyli I miejsce.

 

Turniej rozegrano w dwóch grupach systemem "każdy z każdym" do trzech punktów (za wygranie pojedynku do trzech wygranych setów drużyna zdobywała 1 punkt - najpierw rozgrywano dwie gry singlowe, następnie debel, przy wyniku punktowym 2:1 rozgrywano kolejne gry singlowe), a następnie zwycięzcy grup walczyli o I m-sce, a drugie drużyny w grupie o III m-sce. W naszej grupie znalazły się ZSP Skórcz i ZSO 1 Kwidzyn, w drugiej grupie: XII LO Gdańsk i ZSP Czarne.

W swojej grupie nasza drużyna gładko pokonała team ze Skórcza i Kwidzyna. W meczu finałowym z XII LO z Gdańska nasza drużyna straciła tylko 3 sety w całym meczu i zwyciężyła stosunkiem pojedynków 3:0.

W kategorii dziewcząt zwyciężyła drużyna z XIV LO w Gdańsku. Na drugim miejscu uplasowała się ekipa z XII LO w Gdańsku, trzecie miejsce przypadło I LO w Starogardzie Gdańskim.

2015 Ogólnopolski Finał Licealiady w Tenisie Stołowym

 

certyfikat zadowolony konsument

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące im.S.Żeromskiego w Lęborku

84-300 Lębork; ul.Dygasińskiego 14

tel.: (59) 862 12 93

sekretariat(at)lo1.lebork.pl

d  dziennik
p  poczta
f  fanpage