We wtorek 21 lutego 2017r. w Kartuzach uczniowie naszej szkoły bardzo dobrze zaprezentowali się na finałach wojewódzkich Licealiady w tenisie stołowym, które odbyły się w Kartuzach. Spośród sześciu najlepszych drużyn w województwie wyłonionych w półfinałach wojewódzkich poszczególnych okręgów, nasi tenisiści w składzie: Sławomir Dosz i Hubert Labuda wywalczyli III miejsce.

 

Turniej rozegrano w dwóch grupach systemem "każdy z każdym" do trzech punktów (za wygranie pojedynku do trzech wygranych setów drużyna zdobywała 1 punkt - najpierw rozgrywano dwie gry singlowe, następnie debel, przy wyniku punktowym 2:1 rozgrywano kolejne gry singlowe), a następnie zwycięzcy grup walczyli o I m-sce, a drugie drużyny w grupie o III m-sce. W naszej grupie znalazły sięi I LO Kościerzyna i XII LO GDAŃSK, w drugiej grupie: XIV LO Gdańsk, ZS Sztum  i  ZSP Łodzierz.

W swojej grupie nasza drużyna gładko pokonała team z Kościerzyny. W meczu z XII LO w Gdańsku o awansie do finału zadecydowała gra deblowa, którą po wielu zwrotach akcji nasi zawodnicy niestety przegrali. W meczu o III miejsce z ZSP w Łodzieży nasza drużyna straciła tylko 3 sety w całym meczu i zwyciężyła stosunkiem pojedynków 3:1.

W kategorii dziewcząt zwyciężyła drużyna z ZSP w Kwidzynie. Na drugim miejscu uplasowała się ekipa z V LO w Gdańsku, trzecie miejsce przypadło ZSP w Wejherowie.

 

Klasyfikacja dziewcząt:
1. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w KWIDZYNIE
2. V Liceum Ogólnokształcące w GDAŃSKU
3. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w WEJHEROWIE
4. I Liceum Ogólnokształcące w KOŚCIERZYNIE
5. VI Liceum Ogólnokształcące w GDYNI
6. Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych w BYTOWIE


Klasyfikacja chłopców:
1. XIV Liceum Ogólnokształcące w GDAŃSKU
2. XII LO GDAŃSK
3. I Liceum Ogólnokształcące w LĘBORKU
4. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w ŁODZIERZY
5. Zespół Szkół w SZTUMIE
6. I Liceum Ogólnokształcące w KOŚCIERZYNIE

 

certyfikat zadowolony konsument

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące im.S.Żeromskiego w Lęborku

84-300 Lębork; ul.Dygasińskiego 14

tel.: (59) 862 12 93

sekretariat(at)lo1.lebork.pl

d  dziennik
p  poczta
f  fanpage