Zawody z cyklu "Złoty Muszkiet, Złota Krócica", które w tym roku odbyły się na strzelnicy w Zielonej Górze to eliminacje do Finału Ogólnopolskiej Olimpiady Mlodzieży - Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych. 

Znakomicie na obiektach KS Gwardia strzelał uczeń klasy 1A Stanisław Boniaszczuk. W konkurencji karabin sportowy 60 strzałów leżąc uzyskał bardzo wysoki wynik 589 pkt i z dużą przewagą wygrał. W konkurencji karabin pneumatyczny 40 Stanisław ustrzelił 384 pkt i stanął na II stopniu podium, konkurencję karabin sportowy strzelanie z trzech postaw ukończył na IV miejscu (uzyskał wynik 543 pkt a do podium zabrakło 1 pkt). Uzyskane wyniki spowodowały, iż nasz uczeń został uhonorowany specjalną nagrodą dla najlepszego strzelca karabinowego tych zawodów. 

Bardzo dobrze startowała też uczennica klasy 1C Maja Chrzanowska - w konkurencji Ksp3x20 z wynikiem 541 pkt była XII, w konkurencji Ksp60L z wynikiem 571 pkt również była XII a w konkurencji Kpn40 uzyskała wynik 384 pkt i zajęła V miejsce. 

W zawodach brał udział również uczeń klasy 1A Szymon Podolak - wynik 563 pkt pozwolił na zajęcie XIV miejsce. Wszyscy nasi uczniowie wystrzelali dla siebie przepustki do lipcowego finału Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych. Oprócz naszych "karabiniarzy" w zawodach startowała uczennica klasy 1A Ania Lejk - w silnie obsadzonej konkurencji pistolet pneumatyczny 40 strzałów uzyskała wynik 363 pkt co dało VI miejsce. Uzyskany wynik również dał przepustkę do lipcowego finału.

certyfikat zadowolony konsument

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące im.S.Żeromskiego w Lęborku

84-300 Lębork; ul.Dygasińskiego 14

tel.: (59) 862 12 93

sekretariat(at)lo1.lebork.pl

d  dziennik
p  poczta
f  fanpage