"Gem, set, mecz" - te słowa, uczennica naszej szkoły Justyna Horbacz, usłyszała dzisiaj kilkukrotnie. Repezentując I LO zdobyła dwa pierwsze miejsca na XVI Drużynowych Mistrzostwach Szkół w Tenisie Ziemnym. 

Sobota, 19 września, godzina 9:00. Na kortach LSTZ "Return" rozpoczęły się zmagania młodych adeptów tenisa z terenu powiatu lęborskiego. Rozgrywki toczyły się w trzech kategoriach wiekowych - szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne oraz w kategorii "OPEN". 

Kolejne punkty, kolejne gemy, w końcu sety i mecze i udało się wyłonić najlepszych spośród przybyłych na turniej tenisistów. W kategorii dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych tytuł mistrza wywalczyło I LO przed ZSO nr 2. Co ciekawe, obie szkoły były reprezentowane przez drużyny jednoosobowe.

Drugie zwycięstwo Justyna odniosła w kategorii "OPEN". W grze deblowej wraz z Grzegorzem Miotkiem z ZSMI, po zaciętym meczu, pokonała zespół PCE.

Najlepsi zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami oraz dyplomami. 

Organizatorem turnieju było Centrum Sportu i Rekreacji oraz Szkoła Tenisa "Smecz". Na stanowisku sędziego naczelnego zasiadał Andrzej Borowski. 

 

certyfikat zadowolony konsument

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące im.S.Żeromskiego w Lęborku

84-300 Lębork; ul.Dygasińskiego 14

tel.: (59) 862 12 93

sekretariat(at)lo1.lebork.pl

d  dziennik
p  poczta
f  fanpage