Zwracamy się z ogromną prośbą o oddanie głosu na dwa projekty złożone przez  naszą szkołę  w ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2020:

1. Przez przeszłość do przyszłości- izba spotkań absolwentów, uczniów, sympatyków  I LO w Lęborku.
  2. Park Żeroma

Głosowanie rusza już 10 czerwca 2019!

Kategoria: Projekt - zadanie nieinwestycyjne,  numer 10 na liście projektów.

Celemprojektu jest stworzenie SALI PAMIĘCI im. STEFANA ŻEROMSKIEGO na terenie I Liceum Ogólnokształcącego w Lęborku. Sala wyposażona w sprzęt audiowizualny, biurowy, zdjęcia, pamiątki, a także dokumenty związane abiturientami i historią I LO. Na terenie Sali Pamięci będą odbywały się imprezy okolicznościowe i zajęcia pozalekcyjne dla uczniów wszystkich lęborskich szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych.

1. Park Żeroma

Kategoria: Duży projekt – zadanie inwestycyjne, numer 13 na liście projektów.

Cel:stworzenie "Parku Żeroma", ogrodu ogólnodostępnego, niewykluczającego nikogo. Chcemy, aby to było miejsce wypoczynku dla dzieci, dorosłych, seniorów, osób niepełnosprawnych i turystów. Ma to być również skarbnica wiedzy o historii I LO w Lęborku oraz uzupełnienie bazy dydaktycznej szkoły, służące rozwijaniu talentów artystycznych oraz pogłębianiu wiedzy.