70-lecie-ilo

70-lecie I OL w lęborku

Komitet Organizacyjny Zjazdu Absolwentów składa serdzeczne podziękowania:

• Absolwentom- za wszystkie ciepłe słowa, pamięć o naszej szkole oraz że mogliśmy być w tym Dniu Razem,
  • Nauczycielom i Pracownikom: byłym i emerytowanym- za uświetnienie uroczystości Swoją obecnością, miłe spotkania i wspomnienia,

Obchody 70-lecia także na sportowoTuż po uroczystej akademii rozpoczęliśmy świętowanie 70. urodzin na sportowo. W Turnieju Piłki Siatkowej Absolwentów wzięło udział 21 zawodników i zawodniczek, Podzieleni na trzy zespoły walczyli o puchar oraz medale. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkową koszulkę. Rozgrywki uświetnił pokaz grupy akrobatycznej Undergravity podczas otwarcia turnieju.

70-lecie I LO w LęborkuDyrekcja, Grono Pedagogiczne, Rodzice, Uczniowie oraz Pracownicy I Liceum Ogólnokształcącego w Lęborku mają zaszczyt zaprosić absolwentów oraz emerytowanych i byłych nauczycieli na obchody 70. rocznicy powstania szkoły, połączone ze Zjazdem Absolwentów. Uroczystość odbędzie się 21 listopada 2015 roku.

Obchody 70-lecia - relacjaMury I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego odwiedzili dziś jego absolwenci, byli nauczyciele, pracownicy oraz zaproszeni goście, by wspólnie świętować 70-lecie szkoły. Było naprawdę wyjątkowo! Nie mogło jednak być inaczej, w końcu na ten dzień czekaliśmy całe 70 lat.

Turniej siatkówki szkół ponadgimnazjalnych na 70 urodziny I LOW ramach obchodów 70-lecia szkoły oprócz tueniejów siatkówki dla szkół gimnazjalnych odbyły się dwa Turnieje Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora I LO dla szkół ponadgimnazjalnych. W środę 18. listopada rywalizowali chłopcy. W zawodach udział wzięło 5 z 6 zaproszonych drużyn. Nasi siatkarze gładko przeszli fazę grupową i mecz o wejście do ścisłego finału pokonując kolejno drużyny PCE ZSP, II LO i ZSM-I.

• Powitanie lamką szampana

• Obiadokolacja:

• Kremowa zupa z suszonymi pomidorami i bazylią

• Zapiekana pierś z kurczaka z mozarellą, bakłażanem i cukinią podana z sosem serowym, bukietem warzyw, sałatką z winegretem i pieczonymi ziemniakami

Tort okolicznościowy

Bufet słodki:

• Wybór ciast i deserów (2 porcje na osobę) (m.in. Szarlotka, Ciasta owocowe, Sernik, Ciasto jogurtowe, Panna Cotta z sosem owocowym, Creme Caramel z sosem czekoladowym, Mus z gorzkiej czekolady, Pucharek tiramisu, Mus owocowy na galaretce, Słodkie ptysie z kremem  i inne słodkości)

Zimne przekąski:

• Kurczak faszerowany w trzech smakach
  • Sałatka a’la Cesar
  • Kieszonki schabowe z musem chrzanowym i mandarynką
  • Sałatka Broccoli z szynką
  • Śledzik Łysego i Koreczki śledziowe

Gorące dania:

• Zupa Minestrone
  • Schab duszony z leśnymi grzybami i gratin ziemniaczaną
  • Barszcz czerwony z pasztecikiem
  • Kawa, herbata, cukier, mleczko, cytryna
  • Woda mineralna z cytryną, napoje
  • Pieczywo, masło

Stół szwedzki:

• Specjały Stołu wiejskiego, Owoce morza (krewetki, kalmary, małże), Tymbaliki drobiowe i warzywne, Polędwiczka z kurkami, Zawijaniec boczkowy, Roladki z indyka, Sałatka Neapolitańska

Próba prawie generalna I LO Lębork70-lecie już nawet się nie zbliża. Ono stoi w progu szkoły i zdaje się być już jedną nogą w jej murach. Dekoracje, dziesiątki, a nawet setki archiwalnych zdjęć, kronik, przygotowania do akademii... Zobaczcie relację zza kulis.

Turniej Piłki Siatkowej AbsolwentówSerdecznie zapraszamy wszystkich absolwentów I Liceum Ogólnokształcącego w Lęborku do udziału w wyjątkowym Turnieju Piłki Siatkowej, który odbędzie sę w ramach obchodów 70-lecia szkoły w dniu 21 listopada 2015 r. o godz. 15:30.

Zdjęcia archiwalne z lat 1945-85Zdjęcia archiwalne z lat 1945-85

certyfikat zadowolony konsument

informacje o programie Erasmus+

Otwarte umysły

I LO Lębork - kanał Youtube

Fanpage I LO Lębork

Fanpage I LO Lebork

Fanpage Samorząd Uczniowski

Fanpage  SU I LO Lebork

SPONSORZY:

• Wójcik Wiesław - Przedsiębiorstwo Budowlane Wójcik
  • Urząd Miasta - Burmistrz Miasta Lęborka
  • Starostwo Powiatowe w Lęborku
  • Firma AMG - PPH AMG sp.zo.o.
  • DAW-POL Piotr Tołłoczko - Łeba
  • Gabinet Lekarski Brygida Markowiak
  • Firma PaulPlast s.c. p.Adamiak Łeba
  • p.Marek Matwiszyn