Spis treści

Turniej siatkówki szkół ponadgimnazjalnych na 70 urodziny I LOW ramach obchodów 70-lecia szkoły oprócz tueniejów siatkówki dla szkół gimnazjalnych odbyły się dwa Turnieje Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora I LO dla szkół ponadgimnazjalnych. W środę 18. listopada rywalizowali chłopcy. W zawodach udział wzięło 5 z 6 zaproszonych drużyn. Nasi siatkarze gładko przeszli fazę grupową i mecz o wejście do ścisłego finału pokonując kolejno drużyny PCE ZSP, II LO i ZSM-I.

Z drugiej tabeli do finału zameldowali się siatkarze ZSGŻiA.  W meczu o najwyższe podium nie zabrakło emocji. Nasi siatkarze dość łatwo wygrali pierwszego seta, w drugiej partii lepsi okazali się zawodnicy ZSGŻiA. W trzecim decydującym secie walka toczyła się punkt za punkt. Nasza drużyna w końcówce meczu popełniła jednak więcej błędów i uległa stosunkiem 14:16.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Adrian Krampichowski z ZSGŻiA.

Klasyfikacja końcowa chłopców:

I miejsce ZSGŻiA

II miejsce I LO

III miejsce II LO

IV miejsce ZSM-I

V miejsce PCE ZSP

Dzień później 19 listopada o Puchar Dyrektora walczyły dziewczęta. W zawodach wzięły udział 4 zespoły. Również w tym turnieju nie obyło się bez emocji ponieważ o kolejności w końcowej klasyfikacji decydowały małe punkty. Najwyższe podium zajęły siatkarki ZSGŻiA, nasze dziewczęta ostatecznie zakończyły rywalizację na drugiej pozycji.

Najlepszą zawodniczką turnieju uznano Aleksandrę Sobisz z ZSGŻiA.