Aktualności, czyli co w trawie piszczy

Światowy dzień AIDS
Światowy Dzień AIDS został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1988 roku, by zwrócić uwagę świata na problemy wynikające z epidemii HIV/AIDS. Epidemia HIV/AIDS to wciąż aktualny problem zdrowia publicznego w Polsce i na świecie. Na świecie żyje 37,9 miliona osób z HIV/AIDS, w 2018 r. zakażenie HIV rozpoznano u 1,7 miliona osób, 770 tysięcy osób zmarło z powodu HIV/AIDS.
Szkoła do hymnu - podziękowanie dla LO1 Lębork

Uwaga !

Biblioteka szkolna będzie czynna :
  • w środę 25 listopada w godzinach 12.15 – 14.15
  • w poniedziałek 30 listopada w godzinach 11.15- 13.15

Osoby wypożyczające zobowiązane są do dezynfekcji rąk oraz zabezpieczenia ust i nosa maseczką
Pomorski Dzień Przedsiębiorczości

18 listopada uczniowie naszej szkoły z klas I A, II BP i III C brali udział w panelu inspiracyjno – motywacyjnym pod hasłem:

„Kierunek: przedsiębiorczość. Kompetencje jutra zdobywaj już dziś.”

Muzyka i słowa: Mikołaj Bańko, Katarzyna Malottke; wykonanie: Katarzyna Malottke

DAROWIZNY MOŻNA WPŁACAĆ NA KONTO:

Fundacja Siepomaga: 89 2490 0005 0000 4530 6240 7892.

Tytuł: 24369 Laura Paczuła;

Pożegnanie

Tu znajdziesz pomoc

Międzynarodowy Dzień Tolerancji

Biblioteka szkolna w czasie zdalnej edukacji

W okresie zawieszenia zajęć szkolnych nadal można korzystać z różnych form kontaktu z nauczycielem bibliotekarzem: poprzez e-dziennik, czat w aplikacji Teams, a w razie potrzeby również indywidualne spotkanie w szkole, po wcześniejszym umówieniu się ( w celu konsultacji, wsparcia w doborze książek pomocnych na przykład w pisaniu prac na olimpiady i konkursy przedmiotowe).

Nasz pacówka po raz kolejny weźmie udział w akcji "Szkoła pamięta".

"Szkoła pamięta" to akcja pod patronatem MEN, której celem jest upamiętnienie ważnych wydażeń i postaci, ktore zapisały się w historii.

Więcej na temat akcji: tutaj.

W związku z opublikowaniem na oficjalnej stronie internetowej MEN (https://www.gov.pl/web/edukacja/nowe-zasady-profilaktyki-przeciw-covid-19
obowiązujących w części od 17 X 2020 oraz w kolejnej części od 19 X 2020 "nowych zasad bezpieczeństwa" oraz funkcjonowania szkół ponadpodstawowych w tzw. czerwonej strefie, do której został zaliczony cały powiat lęborski OD PONIEDZIAŁKU 19 X 2020 AŻ DO ODWOŁANIA NAUCZANIE UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY BĘDZIE REALIZOWANE ZDALNIE.

Aktywny wypoczynek z korzyścią dla przyrody

Chronimy wybrzeże Bałtyku i świetnie się bawimy

W dniu 12.10.2020r., odbył się kolejny udany wyjazd do Stilo.

Młodzież I LO, z klas drugich CG i DG oraz panie nauczycielki: Karolina Sawicz, Renata Krużycka, Agnieszka Pobrucka i Halina Wielgus, wzięli udział w szczytnym przedsięwzięciu.

Sztafetowe Biegi Przełajowe

We wtorek 6 października w lasku przy stadionie miejskim w Lęborku w ramach Powiatowej Licealiady odbyły się zawody w sztafetowych biegach przełajowych  dziewcząt i chłopców szkół ponadpodstawowych. W rywalizacji wzięły udział wszystkie szkoły ponadpodstawowe powiatu lęborskiego.

Wyniki Szkolnego Turnieju Piłki Nożnej 2020

2 października 2020 roku na boiskach przy Szkole Podstawowej nr 7 przeprowadzony został Szkolny Turniej Piłki Nożnej drużyn 5-osobowych. W zawodach udział wzięło 9 zespołów.

Stypendia Starosty Lęborskiego – rozdane

Dnia 1.10.2020 roku gościliśmy w naszej szkole Panią Alicję Zajączkowską – Lęborskiego Starostę – która uhonorowała Stypendium Starosty Lęborskiego uczniów z najwyższą średnią w szkole.

Bohaterowie wracają do szkół

#bohaterowiewracaja | Wytrwali, zaangażowani, kreatywni. Tacy są tytułowi bohaterowie - nauczyciele! Gdy świat stanął na głowie, oni konsekwentnie realizowali swój plan. Usiedli po drugiej stronie ekranu i przy pomocy komunikatorów internetowych przeprowadzili dla wszystkich uczniów z całej Polski miliony godzin lekcji. Teraz jest moment, aby im podziękować.

Tabele i harmonogram Szkolnego Turnieju Piłki Nożnej

Uwaga!

W związku z przeoczeniem jedego zgłoszenia drużyny z klasy pierwszej, poniżej poprawiony harmonogram rozgrywek i tabele grup.

Program CYBER.MIL z klasą

Dyrektor szkoły – Katarzyna Wach - 29 września 2020 r. uczestniczyła w konferencji, zorganizowanej przez Biuro do spraw programu "Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej", ściśle związanej z realizacją „Programu CYBER.MIL z klasą”.

Wycieczka 1C

28.09.2020 klasa 1C udała się wraz z wychowawcą Panem Mateuszem Ziarkowskim oraz opiekunem Panem Bartoszem Stefanowskim na wycieczkę do Runowa.

Szkolny Turniej Piłki Nożnej 2020

W piątek 2 października 2020 odbędzie się Szkolny Turniej Piłki Nożnej. Wszystkich chętnych prosimy o zgłaszanie drużyn do rozgrywek, zapisy u nauczycieli wychowania fizycznego.

I Liceum Ogólnokształcące im.S.Żeromskiego w Lęborku

84-300 Lębork; ul.Dygasińskiego 14