Aktualności, czyli co w trawie piszczy

21 października 2021 roku w hali sportowej ZSGŻiA rozegrane zostały turnieje dziewcząt i chłopców w futsalu w ramach Powiatowej Licealiady 2021/2022. Nasza męska reprezentacja bardzo dobrze zaprezentowała się w zawodach.

Po zwycięstwie w powiatowych zawodach Sztafetowych Biegów Przełajowych reprezentacja chłopców naszej szkoły uczestniczyła 12 października 2021 roku w finale wojewódzkim LICEALIADY w Człuchowie.

Od 18 do 22 października w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania przygotowaliśmy dla Was dwa wydarzenia. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy do udziału.

W zeszłym tygodniu klasa 3AP wraz z wychowawcą panem Robertem Apanowiczem i panią Dyrektor Katarzyną Wach udała się na spektakl "Stowarzyszenie umarłych poetów" do Teatru Muzycznego w Gdyni.

Dzisiaj hucznie obchodziliśmy przeddzień urodzin naszego patrona Stefana Żeromskiego. Młodzież spisała się na medal. Każda klasa upiekła i własnoręcznie udekorowała ciasta.

We czwartek 7 października w lasku przy stadionie miejskim w Lęborku w ramach Powiatowej Licealiady odbyły się zawody w sztafetowych biegach przełajowych  dziewcząt i chłopców szkół ponadpodstawowych.

Chcesz być ekspertem w swojej dziedzinie na globalnym rynku i mieć nieograniczone możliwości? Może to właśnie dla Ciebie są studia za granicą? Dają one widoki na globalną karierę zawodową i umiejętności pracy w obcojęzycznym i międzykulturowym środowisku.

II miejsce dla I LO w Mistrzostwach Powiatu w szachach drużynowych w ramach XXII Licealiady 2021/2022.

Wycieczka 2A

W dniach 30.09 - 1.10 klasa IIA wraz z wychowawcą Wojciechem Malickim i opiekunem o. Bartłomiejem Ewertowskim, dzięki uprzejmości rodziców jednego z uczniów, mogła spędzić 2 dni wspólnie w Łebie 😁

„Dbaj o stan naszego wybrzeża:
-o czystość plaży i wód Bałtyku;
- chroń wydmy, nie chodź po wydmach…”

Redakcja serwisu www.otouczelnie.pl przygotowała bezpłatny niezbędnik online dla maturzystów o studiach, kierunkach studiów oraz maturze 2022.

Informacje zawierają wszystkie kierunki studiów, 392 uczelnie wyższe w Polsce oraz zasady rekrutacji na studia.

Podsumowanie szkolnego turnieju piłki nożnej

24 września 2021 roku na boiskach przy Szkole Podstawowej nr 7 przeprowadzony został Szkolny Turniej Piłki Nożnej drużyn 5-osobowych. W zawodach udział wzięło 7 zespołów.

W piątek 24 września 2021 odbędzie się Szkolny Turniej Piłki Nożnej. Wszystkich chętnych prosimy o zgłaszanie drużyn do rozgrywek, zapisy u nauczycieli wychowania fizycznego do środy 22 września (nazwa zespołu, lista zawodników).

Już 25 września 2021 r.(sobota) rozpocznie się 26. Indywidualne Biegi Przełajowe o Puchar Grand-Prix Lęborka sezonu 2021/2022.

Centrum Sportu i Rekreacji zaprasza do udziału w XXII Otwartych Drużynowych Mistrzostwach Szkół w Tenisie.

Apel Prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej - Pana prof. dr. hab. med. Andrzeja Matyi w sprawie szczepienia dzieci powyżej 12 r. ż.

• list do rodziców

• list do uczniów

Wielki Maraton Czytelniczy 2021/2022

Uwaga! Uczniowie chętni do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie

DOTACJA Z MINISTERSTWA OBRONY NARODOWEJ Program CYBER.MIL z klasą w roku szkolnym 2021/2022

Rozpoczęcie roku szkolnego
Rok szkolny 2021-22 w I LO  został otwarty.  W murach naszej szkoły znowu zawitała młodzież i "powiało" życiem szkolnym.

I Liceum Ogólnokształcące im.S.Żeromskiego w Lęborku

84-300 Lębork; ul.Dygasińskiego 14