W listopadzie 2005 szkoła obchodziła swoje 60- lecie. W uroczystościach jubileuszu uczestniczyło 340 absolwentów z różnych roczników. Komitetem organizacyjnym kierowała Anita Niedziela. Bal absolwenta odbył się w auli szkoły i tradycyjnie trwał do białego rana.

4 kwietnia 2006 w rocznicę śmierci Jana Pawła II młodzież szkolna przygotowała spektakl oparty na twórczości zmarłego papieża. Spektakl został przygotowany pod kierunkiem Katarzyny Wach.

W bieżącym roku szkolnym trwały przygotowania do otwarcia drugiego gabinetu informatycznego na zapleczu gabinetu biologicznego. Komputery szkoła otrzymała od Starostwa Powiatowego w ramach programu komputeryzacji szkół ponadgimnazjalnych. W gabinecie zaplanowano stworzenie 15 stanowisk komputerowych.

W maju odbyła się pierwsza Nowa Matura.

Po raz pierwszy wyniki Nowej Matury będą jednocześnie egzaminem wstępnym na studia.