wymiana polsko-niemiecka - wycieczka do GdańskaW dniach 11.04.-16.04.2016r. gościliśmy w ramach wymiany szkolnej grupę 16 uczniów z Lornsenschule w Schleswig. Wzięło w niej udział również 16 osób z naszego liceum. Goście mieszkali u rodzin, ponieważ taka jest idea tych spotkań. Tym razem tematem przewodnim była aktywność fizyczna i zdrowie. W programie znalazło się więc mnóstwo zajęć sportowych:

gry drużynowe (siatkówka, piłka nożna, koszykówka), siłownia, kręgle, Jump-City ( trampoliny), wędrówki piesze (17km - spacer na wydmy ruchome i powrót brzegiem morza do Łeby) oraz maraton fitness (zumba, aerobic).

Gospodarze pokazali swoim gościom również szkołę ( partnerzy uczestniczyli aktywnie w lekcjach), Lębork (po zwiedzaniu odbył się quiz dla uczniów z Niemiec), okolicę oraz Gdańsk, gdzie nasi uczniowie prezentowali w j.niemieckim najważniejsze zabytki miasta. Wymiana możliwa była dzięki zaangażowaniu jej organizatorek nauczycielek j.niemieckiego Barbary Niczyporuk i Anity Niedzieli, współpracy z rodzicami gospodarzy, pomocy ze strony nauczycieli wychowania fizycznego Karoliny Sawicz i Roberta Apanowicza oraz pedagog Anety Okoń, wsparciu finansowemu Rady Rodziców oraz dofinansowaniu ze środków Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży. Młodzież niemiecka i polska spędziła piękny, wesoły, aktywny i zdrowy tydzień w Polsce. We wrześniu wybieramy się z rewizytą do Schleswig. A oto kilka migawek z wymiany: