Dnia 8 stycznia 2019r(wtorek) odbyło się kolejne spotkanie Klubu Młodego Chemika w naszej szkole. Zajęcia cieszą się dużą frekwencją. Uczniowie wykonują interesujące ich doświadczenia oraz dowiadują się dlaczego tak się dzieje. Celem klubu jest rozwijanie zainteresowań w dziedzinie chemii. Atmosfera była miła i swobodna.

Najpierw mogliśmy usłyszeć dlaczego zachodzą takie zjawiska. Następnie uczniowie wykonywali 3 doświadczenia (założyliśmy "ogród krzemianowy"; badalismy widma sodu, litu, potasu, miedzi oraz wapnia; badalismy również reakcje sodu i potasu z wodą). Spotkanie zakończyło się tym, że uczestnicy mogli podawać doświadczenia na kolejne zajęcia (które odbędą się już w pierwszy wtorek lutego o godzinie 14:30, oczywiście zapraszamy wszystkich chętnych). Na następne zajęcia mamy już pomysły jak zaangażować wszystkich na zajęciach.