Przykład sortowania tablicy struktur względem wybranego elementu z użyciem funkcji sort.

Program losuje 30 rekordów (każdy po trzy liczby - kolumny/a/b/c.

Głównym kryterium sortującym jest wartość w kolumnie a, kolejnym b (tylko w przypadku jednakowych wartości w kolumnie a), w przypadku jednakowych wartości w kolumnach a i b, sortowanie odbywa się na postawie wartości z kolumny c.

Przykładowy program realizujący algorytm wyszukiwania binarnego. W programie losowanych jest 100 liczb z zakresu 1-1000. Następnie dane są sortowane rosnąco. Dla posortowanych danych program sprawdza, czy wystąpiła liczba 100.

Sortowanie tablicy struktur względem wybranego elementu z użyciem funkcji sort.

Program losuje 10 rekordów (każdy po trzy liczby - kolumny/a/b/c.

W pierwszym przebiegu program sortuje rekordy według kolumny a.

W drugim przebiegu program sortuje rekordy według kolumny b - niezależnie od wartości w kolumnie a.

W trzecim przebiegu program sortuje rekordy według kolumny c - niezależnie od wartości w kolumnach a i b.

Sprawdzenie spójności grafu nieskierownego.

uruchomienie wykonywania programów w terminalu XTERM po instalacji Code::Blocks

sudo apt-get update
sudo apt-get install xterm

Poniżej publikujemy materiały przydatne do realizacji zadań z lekcji informatyki dotyczących opracowania własnej bazy danych w C++.

Wyznaczanie wartości min i max dla poszczególnych typów zmiennych.

Losowanie danych

Zadanie 1
Twoim zadaniem jest napisanie prostej gry, która ma działać następująco:

Wypisywanie zmiennych przy użyciu instrukcji printf("%t",w):

%d - int
%ld - long
%lld - long long

Artykuł prezentuje reguły postępowania przy obliczaniu wartości wyrażeń zapisanych w ONP oraz sposób przekształcania wyrażeń na ONP

Działające rozwiązanie dla punktów: 64.1 i 64.2

Informacja dla uczniów zmagających się z zadaniami OIG. Omawainy przez nas sposób rozwiązania problemu, z rozbiciem licznika i mianownika na czynniki pierwsze, przechodzi testy na 100pkt. POWODZENIA!

Przykład użycia instrukcji eof() przy wczytywaniu danych z pliku o nieznanym rozmiarze.

Materiały pomocniczne dla uczniów klasy 3

Poniżej prezentujemy przykłady wykorzystania biblioteki STL. Artykuł zawiera podstawowe polecenia oraz przykłady wykorzystania w zadaniach.