uruchomienie wykonywania programów w terminalu XTERM po instalacji Code::Blocks

sudo apt-get update
sudo apt-get install xterm

Sprawdzenie spójności grafu nieskierownego.

Wyznaczanie wartości min i max dla poszczególnych typów zmiennych.

Poniżej publikujemy materiały przydatne do realizacji zadań z lekcji informatyki dotyczących opracowania własnej bazy danych w C++.

Wypisywanie zmiennych przy użyciu instrukcji printf("%t",w):

%d - int
%ld - long
%lld - long long

Losowanie danych

Zadanie 1
Twoim zadaniem jest napisanie prostej gry, która ma działać następująco:

Działające rozwiązanie dla punktów: 64.1 i 64.2

Artykuł prezentuje reguły postępowania przy obliczaniu wartości wyrażeń zapisanych w ONP oraz sposób przekształcania wyrażeń na ONP

Przykład użycia instrukcji eof() przy wczytywaniu danych z pliku o nieznanym rozmiarze.

Informacja dla uczniów zmagających się z zadaniami OIG. Omawainy przez nas sposób rozwiązania problemu, z rozbiciem licznika i mianownika na czynniki pierwsze, przechodzi testy na 100pkt. POWODZENIA!

Przykładowy program realizujący algorytm wyszukiwania binarnego. W programie losowanych jest 100 liczb z zakresu 1-1000. Następnie dane są sortowane rosnąco. Dla posortowanych danych program sprawdza, czy wystąpiła liczba 100.

Materiały pomocniczne dla uczniów klasy 3

Poniżej prezentujemy przykłady wykorzystania biblioteki STL. Artykuł zawiera podstawowe polecenia oraz przykłady wykorzystania w zadaniach.