Król Stanisław August Poniatowski wydawał słynne obiady czwartkowe, na których spotykała się cała kulturowa śmietanka towarzyska. Nasi szkolni chemicy, być może nieco inspirując się królem, wydają cotygodniowe "podwieczorki poniedziałkowe", na których spotyka się, co prawda pofragmentowana, ale jednak, chemiczna śmietanka uczniowska z okolicznych gimnazjów.

Tym razem w murach I LO gościliśmy uczniów z Gimnazjum nr 3 w Lęborku oraz z Gimnazjum w Nowej Wsi Lęborskiej.

Ucztę zaczęliśmy od najcięższego do strawienia dania głównego - teoretycznego wykładu na temat witamin. Później przeszliśmy do deseru, jednak goście najpierw jedynie na niego patrzyli - część pokazowa z doświadczeniami przeprowadzanymi przez uczniów naszego Liceum. W końcu nadszedł czas na najlepsze, czyli konkretne dobranie się do deseru i samodzielne wykonywanie prób badawczych przez gimnazjalistów.

Nie zabrakło oczywiście zaskakujących wyników (ach te przybrudzone probówki), wielkich odkryć i całej feerii barw.

Zdecydowanie warsztaty nr 2 były tak samo udane jak pierwsze i mamy nadzieję, że również jak trzecie.

Już wyczekujemy kolejnego poniedziałku!